Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Dekodowanie telewizji cyfrowej w Vectrze

martinez1 11 Maj 2010 20:45 15635 7
 • Dekodowanie telewizji cyfrowej w Vectrze

  #1
  Poziom 8  

  Witam,

  Robię rozeznanie w technologii telewizji cyfrowej. Dotychczas używalem wyłącznie telewizji analogowej, ale ostatnio pojawiła się możliwość przesiadki na Vectre i zdecydowałem się na pakiet cyfrowy. Jest parę rzeczy, które podobają mi się w moim aktualnym analogowym rozwiązaniu i chciałbym sie zorientować czy da się to osiągnąć w kablówce cyfrowej.
  Na analogu tv oglądam przez kartę tv PCI (na układzie BT878). Używam niestandardowego oprogramowania (JTV). To oprogramowanie pozwala na błyskawiczne przełączanie kanałów - przejrzenie ok. 40 kanałów zajmuje 20 sek. Oczywiście można też w sposób dowolny zaprogramować kolejność kanałów. Albo dopisać sobie skrypty np. na poziomie obsługi pilota.
  I teraz moje zapytania.
  Czy da się oglądać tv cyfrową z kablówki Vectry przy użyciu karty PC? Czy będą dostępne wszystkie programy? Wybrałem zestaw programów bez kanałów premium (kodowanych??) ale za to z kanałami HD.
  Jesli da się używac kart PC to jaki jest wybór i jakie jest do nich oprogramowanie (jakiś open source)?
  Jesli nie da się to czy wybór telewizora LCD będzie miał znaczenie dla prędkości zmiany kanałów czy wszystko pozostaje w gestii dekodera dostarczonego przez Vectre? A może da się użyć dekoder z telewizora?

  Dzięki za wszelkie sugestie.
  Pozdrawiam

  0 7
 • Pomocny post
  #2
  Poziom 35  

  Vectra chyba we wszystkich swoich dekoderach stosuje moduły dostępu warunkowego (karty sparowane z dekoderem), więc raczej nic z tego.
  (nie wiem , czy we wszystkich miejscowościach tak jest).

  1
 • Pomocny post
  #3
  Poziom 12  

  Telewizor nie będzie miał znaczenia bo jak napisał hojlo1 Vectra paruje karty z dekoderami więc nie ma możliwości używania innego dekodera.
  Co do dekoderów to są firmy ADB - tej samej która dostarcza "N" nbox'y.

  Nie wiem jak w innych miastach ale u mnie Vectra oprócz cyfrowego sygnału dalej w kablu podaje analogowy więc PC będziesz mógł używać jak do tej pory. Czasami to jest dobre - ostatnio było kilka awarii Vectry - nie działały kanały cyfrowe ale po analogu można było oglądać.

  1
 • #4
  Poziom 8  

  Ech, to trochę lipa :( Właśnie tego się obawiałem, że ta cyfrówka to od strony wizualnej może fajna, ale od strony użytkowej bardziej ograniczona od mojego analoga. Tak - będę miał co prawda też analog, ale takie duplikowanie źródeł raczej nie będzie wygodne w użyciu.
  A może da się sparować więcej urządzeń? Jakos skopiować kartę? Albo kupić/dostać od Vectry więcej kart? Pewnie nie realne, ale zapytać można :)

  Dzięki za odpowiedzi.

  Pozdrawiam.

  0
 • #5
  Poziom 35  

  Vectra Ci zaoferuje 2gi dekoder (też ze swoja kartą) i nic ponadto.
  (nawet nie wiem czy 3ci można????)

  Oby jak najdłużej był sygnał analogowy = najtańsze rozwiązanie na rozprowadzenie sygnału po domu.! :)

  1
 • #6
  Poziom 12  

  Poza tym nawet jeżeli weźmie drugi dekoder (kaucja chyba 199 zł) a później dodatkowy abonament 5 albo 10 zł jak mnie pamięć nie myli to i tak po podłączeniu do komputera musi wachlować kanałami na dekoderze. Dlatego jestem tego samego zdania co hojlo1 - jak najdłużej analogowy sygnał. Jak go wyłączą to mój media center z dwoma tunerami i epg pobieranym z internetu będzie bezużyteczny :(.

  0
 • #7
  Poziom 8  

  No to widzę, że nie uda się zrezygnować z analogu i będę musiał się skupić na opracowaniu w miarę jednolitego systemu odbioru obu sygnałów na jednym tv i kontroli. Na analogu będzie brakowało kilku interesujących mnie kanałów dostępnych tylko cyfrowo. Fajnie byłoby mieć jeden pilot do obsługi tv i dekodera.
  Co do dekodera kablowego to miałem nadzieję, że może istnieje jakiś standard jak w przypadku dekoderów satelitarnych. Z tego co czytałem tam jest złącze CI, do którego podłącza zdaje się moduły deszyfrujące kanały szyfrowane. No, ale widzę, że niczego takiego nie ma w dekoderach kablowych. Szkoda.

  Pozdrawiam.

  0
 • Pomocny post
  #8
  Poziom 20  

  Potwierdzam wypowiedzi kolegów. Mam Vectrę i tak niestety jest jak koledzy piszą.
  Czyli chyba we wszystkich miastach gdzie jest Vectra jest tak samo.

  1