Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig Vision 32-4831T- problem z uruchomieniem - chassis?

Bąk Andrzej 11 Maj 2010 20:50 7325 19
  • #1 11 Maj 2010 20:50
    Bąk Andrzej
    Poziom 18  

Kupiłem uszkodzony na aukcji - ktoś próbował go naprawiać. Bardzo przydatny byłby schemat. Chassis to GRUNDIG ELK. YCR190R-4 V-0 Dioda st-by świeci, po wciśnięciu POWER na klawiaturze TV się włącza z tym, że najczęściej podświetlanie
    a czasem coś w rodzaju komunikatu odliczającego brak sygnału, Klawiaturą menu nie daje się włączyć. Luty poprawione, spróbuję podmienić elektrolity. Może ktoś wie w jakim innym typie TV to chassis. Jeszcze występuje aby można było znaleźć schemat, bo obawiam się, że po poprzednim naprawiaczu mogę mieć kłopot z usprawnieniem tego TV. Dziękuję za ewentualne sugestie i pomoc. A.B.
    Dołączam obrazek tego chassis;Grundig Vision 32-4831T- problem z uruchomieniem - chassis?

0 19
  • #3 11 Maj 2010 22:19
    Bąk Andrzej
    Poziom 18  

Oj Lisek, popróbować należy, w tym trochę przyjemności. Nie robię tego zarobkowo. A jak nie będzie wyjścia bo się nie uda to wtedy można i kupić ten moduł za te 54.99 funty+ przesyłka. Lepiej doradź coś innego. Poza tym w dziale monitory LCD opisałem problem z asusem, a konkretnie matrycą z RTD 2549, z którą ty się zetknąłeś a nie napisałeś czy matryca poszła w piach czy ten RTD. Kuknij tam i coś napisz. Pozdrawiam, A.B.

0
  • #4 11 Maj 2010 22:52
    satgal
    Poziom 40  

Do TV Grundiga całą elektronkę produkuje tureckie Beko i pewnie w ich schematach szukać tej MB. Beko oznacza w typie MB 190.... do TV LCD.

0
  • #5 16 Maj 2010 21:49
    Bąk Andrzej
    Poziom 18  

Wracam ponownie, niestety schematu nie znalazłem bo chyba jest to zbyt nowy board. Zmieniłem elektrolity. Kombinując na różne sposoby, poprawiając luty przeszedłem do podgrzewania suszatką do włosów procesora i skalera MSD2338AL, i wszystko zadziałało jak należy, problem jednak w tym że jak trochę wystygnie ( 3-4 minuty)usterka powraca. Chyba bęę musiał zamontować na nim spiralę grzejną. Prosiłbym doświadczobych o sugestię czy to scalak uszkodzony, czy może jego otoczenie rezystorów i kondensatorów SMD.

Dodano po 2 [godziny] 5 [minuty]:

Dołożę że po przelutowaniu okolic w/w układów TV się włączyl i się nie wyłącza ale pojawił się napis ,,system firmware is wrong'' - czyli procesor i skaler pracuje chyba prawidłowo, a coś z programem/ pamięcią jest nie yak. Może ktoś spotkał się z czymś takim i podpowie co zrobić?. Pozdrawiam. A.B.

0
  • #6 17 Maj 2010 18:23
    satgal
    Poziom 40  

To jest tak jak zaczyna się naprawę tv od oprogramowania, zamiast kupować płytę zagranicą to można trafić w Polsce na aukcjach lub bazarach taki tv ze zbitą matrycą działający mnie się taki trafił kiedyś za 100zł.

0
  • #7 17 Maj 2010 18:46
    Bąk Andrzej
    Poziom 18  

A więc zabawy ciąg dalszy. Zacząłem hotem podgrzewać elektronikę ,,punktowo'' rozpoczynając od skalera i procesora i ich podgrzanie nie usuwa usterki. Jeżeli podgrzeję oba jednocześnie z ich,,uzbrojeniem'' usterka znika. Nie mam aplikacji tych układów ani schematu i to powoduje że pracuję ,,na macajewa''. Przypuszczam że powodem usterki jest któryś z elementów SMD.- dławik,rezystor,kondensator, a są mikroskopijnej wielkości. Pobawię się jeszcze, a jak stracę cierpliwość to kupię tą elektronikę. Pozdrawiam.A.B.

0
  • #8 30 Maj 2010 16:07
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 30 Maj 2010 19:01
    Bąk Andrzej
    Poziom 18  

Witam, EL42, To oznaczenie GBH2432 ti chyba wewnętrzne oznaczenie typu telewizora bo nie kieruje na chassis. Zasugerowany postem kolegi mirex sciągnąłem schemat z elektrody ale to zupełnie inne rozwiązanie i inne IC. Na moim chassis YCR190R-4 skaler to MSD2338AL-LF-S1. Nie miałem czasu więc TV stoi i czeka. Dzięki za zainteresowanie. Pozdrawiam.

0
  • #11 30 Maj 2010 19:57
    mirex
    Poziom 43  

Zarówno model, Vision 4 32-4831T, jak i grundigowski numer chassis podany przez EL42, odsyłają do płyty LX. Co prawda jej nowej wersji Prime i przykro mi, że stare LX na nic nie jest pomocne.

YCR190R-4 to tylko symbol Main -board.

0
  • #12 02 Cze 2010 14:21
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 02 Cze 2010 14:51
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 02 Cze 2010 14:58
    mirex
    Poziom 43  

Owszem, autor ma problem ze schematem, między innymi.
    Ty schemat posiadasz - to jaki jest problem aby i on posiadał? Jak również inni użytkownicy forum. Przecież prosił o niego!

0
  • #16 02 Cze 2010 15:05
    Bąk Andrzej
    Poziom 18  

No tak, Wy się sprzeczacie (mirex i EL 42) a ja co z tego mam.El 42- jak chcesz zrobić bliźnim dobry uczynek i iść do nieba to udostępnij mi jakoś ten schemat. Z tego że Ty go masz a ja nie to dla mnie nic nie wynika. Przepraszam za to ,,Ty'' ale tak krócej.Ja schemat zweryfikuję i potwierdzę że to to.Pozdrawiam. A.B.

0
  • #17 02 Cze 2010 15:23
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #18 14 Cze 2010 17:03
    Bąk Andrzej
    Poziom 18  

EL42- to chassis to SE , chassis board YCR190R-4 a występuje w telewizorach grundiga z symbolami GBH1227, GBH1326-32, GBH2432,37, 42, itp. Mam już ten schemat(kupiłem) i za jakiś czas go udostępnię innym na elektrodzie i bepłatnie bo lubię innym pomagać. Pozdrawiam, A.B.

0
  • #20 20 Sie 2010 18:06
    Bąk Andrzej
    Poziom 18  

Nie zamknąłem tematu bo i nie naprawiłem tego chassis.W sklepie internetowym e-MARKET 2008 oferują prawie identyczny board ale o oznaczeniu nie YCR190R-4 V-0 a YHS190R-4 V-0 http://www.mikromega.com.pl/yhs190r4-v0-p-1902.html.. Wysłałem do nich zapytanie z jakiego typu ta płyta pochodzi - niestety nie wiedzą bo dostawca ich o tym nie poinformował. Może ktoś zetknął się z tą płytą i wie w jakim TV jest montowana. W internecie na temat tego chassis nic nie udało mi się znaleźć. Pozdrawiam.

0