Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilarka spalinowa STIHL 026 zima trudno odpala.

arczi127 11 Maj 2010 13:23 12000 5
  • #1 11 Maj 2010 13:23
    arczi127
    Poziom 9  

Witam!
    Pilarka spalinowa STIHL 026 (10letnia, ale spaliła dopiero 40 litrów benzyny), chodzi pięknie, ale żeby zimną zapalić trzeba ciągnąć 25-40 razy(nawet jak była niepalona 1 dzień), ciepła od pierwszego szarpnięcia. Brak wycieków, przewód paliwowy ok, moc ok...Gaźnik regulowany w serwisie - bez poprawy.

0 5
  • #2 11 Maj 2010 20:53
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 11 Maj 2010 21:44
    Michał91a
    Poziom 12  

Możecie mnie wyśmiać ale tak zapytam czy zawsze mieszanka była taka jak powinna bo u mnie to różnie bywało i zatkało mi tłumik i były takie objawy jak piszesz nie chciała za nic odpalić nieraz to dawałem nawet paliwo pod świece a jak już odpaliła to o dziwo normalnie chodziła, tak że taką głupotkę bym na twoim miejscu sprawdził.

0
  • #4 11 Maj 2010 21:49
    arczi127
    Poziom 9  

Obejrzę dokładnie wężyk paliwowy. Bo faktycznie może jest pęknięty a tego nie widać i nie zasysa właściwie. Przepustnica ssania domyka się całkowicie. Wycieków między gaźnikiem a cylindrem nie widać żadnego.
    Ktoś mi kiedyś mówił, że może to być wina membran. Jak się na to zapatrujesz? (jeśli podane przez Ciebie rzeczy do sprawdzenia są ok).
    Uszczelniaczy wału chyba nie sprawdzę, bo nie chcę domykać, ale piła ma bardzo mocną kompresje i jest mocna, więc to raczej odpada.
    Pzdr i dziękuje za odp.

Dodano po 2 [minuty]:

Michał91a napisał:
    Możecie mnie wyśmiać ale tak zapytam czy zawsze mieszanka była taka jak powinna bo u mnie to różnie bywało i zatkało mi tłumik i były takie objawy jak piszesz nie chciała za nic odpalić nieraz to dawałem nawet paliwo pod świece a jak już odpaliła to o dziwo normalnie chodziła, tak że taką głupotkę bym na twoim miejscu sprawdził.

pytanie jak najbardziej na miejscu, ale mnie nie dotyczy. Mieszankę robię mieszając 5 litrów benzyny z 100ml oleju do mieszanki marki Stihl, tak więc skład mieszanki olej-benzyna jest idealny.
    Niedawno zmieniany był sączek paliwa, benzyna zawsze jest dokładnie cedzona, zanim trafi do baku.

1
  • #5 12 Maj 2010 16:50
    kwa123
    Poziom 11  

Opisz czynności jakie wykonujesz przy rozruchu zimnego silnika krok po kroku.

4
  • #6 12 Maj 2010 18:00
    arczi127
    Poziom 9  

kwa123 napisał:
    Opisz czynności jakie wykonujesz przy rozruchu zimnego silnika krok po kroku.

1. Biorę pilarkę i przełącznik daje na sam dół (rozruch zimnego silnika) (przytrzymując w tym momencie gaz, bo inaczej się nie da przełączyć).
    2. Ciągnę linką rozrusznika 25-45 razy, aż zapali na moment i zgaśnie.
    3. Przełączam o jeden stopień w górę przełącznik (ciepły silnik), pociągam jeden raz i ładnie pracuje.

Jak jest ciepła to tylko jedne pociągnięcie i pracuje ładnie.

Dodam jeszcze, że jak pilarka nie była zapalana 1 dzień, to i tak trzeba pociągnąć około 25-30 razy. A jak była nieodpalana kilka tygodni to jak pisałem 45, a nie wiem czy raz nie było ponad 50 szarpnięć.

5