Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pilarka spalinowa STIHL 026 zima trudno odpala.

arczi127 11 May 2010 13:23 17001 5
    arczi127
    Level 10  
    Witam!
    Pilarka spalinowa STIHL 026 (10letnia, ale spaliła dopiero 40 litrów benzyny), chodzi pięknie, ale żeby zimną zapalić trzeba ciągnąć 25-40 razy(nawet jak była niepalona 1 dzień), ciepła od pierwszego szarpnięcia. Brak wycieków, przewód paliwowy ok, moc ok...Gaźnik regulowany w serwisie - bez poprawy.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    User removed account
    User removed account  
    Michał91a
    Level 13  
    Możecie mnie wyśmiać ale tak zapytam czy zawsze mieszanka była taka jak powinna bo u mnie to różnie bywało i zatkało mi tłumik i były takie objawy jak piszesz nie chciała za nic odpalić nieraz to dawałem nawet paliwo pod świece a jak już odpaliła to o dziwo normalnie chodziła, tak że taką głupotkę bym na twoim miejscu sprawdził.
    arczi127
    Level 10  
    Obejrzę dokładnie wężyk paliwowy. Bo faktycznie może jest pęknięty a tego nie widać i nie zasysa właściwie. Przepustnica ssania domyka się całkowicie. Wycieków między gaźnikiem a cylindrem nie widać żadnego.
    Ktoś mi kiedyś mówił, że może to być wina membran. Jak się na to zapatrujesz? (jeśli podane przez Ciebie rzeczy do sprawdzenia są ok).
    Uszczelniaczy wału chyba nie sprawdzę, bo nie chcę domykać, ale piła ma bardzo mocną kompresje i jest mocna, więc to raczej odpada.
    Pzdr i dziękuje za odp.

Dodano po 2 [minuty]:

Michał91a wrote:
    Możecie mnie wyśmiać ale tak zapytam czy zawsze mieszanka była taka jak powinna bo u mnie to różnie bywało i zatkało mi tłumik i były takie objawy jak piszesz nie chciała za nic odpalić nieraz to dawałem nawet paliwo pod świece a jak już odpaliła to o dziwo normalnie chodziła, tak że taką głupotkę bym na twoim miejscu sprawdził.

pytanie jak najbardziej na miejscu, ale mnie nie dotyczy. Mieszankę robię mieszając 5 litrów benzyny z 100ml oleju do mieszanki marki Stihl, tak więc skład mieszanki olej-benzyna jest idealny.
    Niedawno zmieniany był sączek paliwa, benzyna zawsze jest dokładnie cedzona, zanim trafi do baku.
    kwa123
    Level 11  
    Opisz czynności jakie wykonujesz przy rozruchu zimnego silnika krok po kroku.
    arczi127
    Level 10  
    kwa123 wrote:
    Opisz czynności jakie wykonujesz przy rozruchu zimnego silnika krok po kroku.

1. Biorę pilarkę i przełącznik daje na sam dół (rozruch zimnego silnika) (przytrzymując w tym momencie gaz, bo inaczej się nie da przełączyć).
    2. Ciągnę linką rozrusznika 25-45 razy, aż zapali na moment i zgaśnie.
    3. Przełączam o jeden stopień w górę przełącznik (ciepły silnik), pociągam jeden raz i ładnie pracuje.

Jak jest ciepła to tylko jedne pociągnięcie i pracuje ładnie.

Dodam jeszcze, że jak pilarka nie była zapalana 1 dzień, to i tak trzeba pociągnąć około 25-30 razy. A jak była nieodpalana kilka tygodni to jak pisałem 45, a nie wiem czy raz nie było ponad 50 szarpnięć.