Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 306. Jak zgaśnie, ciężko go zapalić na gazie.

kozima 11 Maj 2010 21:46 926 1
  • #1 11 Maj 2010 21:46
    kozima
    Poziom 9  

W moim autku jest problem taki, że zapalam go i wszystko w porządku ale ujadę może do 5km auto po zdjęciu nogi z gazu gaśnie... później jest problem z odpaleniem go na gazie(pompkę paliwową mam zapsutą od 3tyg i całyczas odpalałem na gazie)zresztą na początku jak wsiąde do auta też odpalam na gazie bez żadnych problemów. Mechanik mi powiedział, że to pompa wody ale nie jestem pewny więc pytam czy to na pewno to? muszę jeszcze dodać, że nawiew mi niedziała nie daje ciepłego powietrza tylko zimne.

0 1
  • #2 11 Maj 2010 22:14
    klik1983
    Poziom 10  

no to gratuluje zaniedbań w aucie,
    -możliwe że wtryski bęzyny muszą pracować , bez pompy paliwa nie będą działąć, ponadto trzeba odpalać na będynie żeby sie nie zapiekły czopiki jeśli to bezpośredni wielopunkt
    - pompa wody też nawala , pewnie termostat przy niej tez szlak trafił skoro ciśnienia nie ma , i nagrzewnica sie zapowietrzyła, bo nie sąde że czujnik temperatury tez ci sie zawiesił zobacz jakie są wskazania temperatury silnika podczas gdy nagrzewnica nie działa.
    -w reduktorze są membrany co przy jeździe na zimnym silniku na LPG skutkuje ich uszkodzeniu , poprzez zamarzanie gazu w reduktorze na skutek braku podgrzewania tak samo jak w przypadku nagrzewnicy.
    - oryginalana pompa z czujnikiem ciśnienia jakieś 400 zł
    pompa wody nowe tez ze 350zł , naprawa membran w reduktorze z 200zł

- nie wspominając o ewentualnym przegrzaniu silnika ,brakiem dastatecznego chłodzenia co skutkuje łańcuszkiem , uszczeleczka pod głowicą , planowanie głowicy , ewentualne spawanie , zaworki szklanki , około 1000zł

0