Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Licznik motogodzin do sprężarki lokomotywy

12 Maj 2010 07:18 6736 8
 • Poziom 9  
  Witam,
  Nie działa mi licznik motogodzin gdy podłącze go do sprężarki lokomotywy spalinowej. Licznik działa gdyż gdy podłącze go bezpośrednio do akumulatora wszystko jest ok. Sprawdzałem również napięcie na sprężarce i również wszystko jest w porządku. Dlaczego więc gdy podłącze tam licznik motogodzin to nie chce działać? W czym może być problem?
 • Poziom 30  
  Nie podałeś co to za licznik, wygląda że silniczek prądu stałego napędza mechanizm zegarowy i do jakiego napięcia podłączasz, jeżeli jest to napięcie stałe odpowiednie dla tego zegara musi chodzić.
 • Poziom 9  
  Jest to napięcie stałe 24V, jednak licznik nie działa. Nie wiem właśnie w czym może być problem skoro na sprężarce mam napięcie 24V i licznik nie działa a gdy podepnę go bezpośrednio do akumulatora 24V to wówczas działa normalnie.
  A jest to licznik niemieckiej firmy Kuebler - type H57, 10-30VDC.
  Tak jak jacekko63 słusznie zauważyłeś jest tam jakiś silniczek który napędza mechanizm zegarowy tylko dlaczego nie chce on działać gdy podłączymy go do spręzarki?
 • Poziom 26  
  Upewnij się że masz stałe napiecie 24V - 3.220.401.351 nie ruszy przy zmiennym, jednopołówkowo wyprostowanym raczej też nie - trzeba by podpiąć spory kondensatorek.
  24 V o wydajności 0,5 W - podłącz żarówkę 24V 0,5-1 W zamiast licznika i popatrz jak chodzi- świeci? nie mruga?
  Podepnij licznik "z ręki" na przewodach- niby wstrząsoodporny, ale nigdy nie wiadomo.
 • Poziom 9  
  Napięcie jest napewno stałe 24V. Jak podepnę żarowke na 24V to świeci normalnie. cranky takie podpinanie jak pisałeś nic nie zmienia nadal nie działa.
  Nie wiem może sprężarka zakłuca jakoś pracę silnika który napedza mechanizm zegarowy w liczniku?
 • Poziom 31  
  Kiedyś tym się zajmowałem. O ile wiem z (szwajcarskim) mechanizmem były tylko polskie liczniki motogodzin. Wszelkie zachodnie jakie dostawaliśmy były licznikami kwarcowymi. Może tam (w wewnętrznej elektronice licznika) tkwi błąd. Pobierz z magazynu nowy i sprawdź czy będzie chodził.
 • Poziom 9  
  Niestety to nie winna licznika, gdyż sprawdzałem na kilku licznikach na żaden nie działa
 • Poziom 43  
  To podłącz go przez jakąś diodę prostowniczą, za diodą daj kondensator elektrolityczny. Może napięcie bezpośrednio na sprężarce jest mocno zakłócone i to wpływa na licznik.
 • Poziom 9  
  Dzięki wszystkim za pomoc, Zbadałem przebiegi oscyloskopem i okazało się że faktycznie były zakłócenia i to napięcie na sprężarce nie było stałe stąd problem. I jak pisaliście kondensator elektrolityczny załatwił sprawę.