Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radmor 3031/1 z syntezą na AT89C2051 - probelm

neon121 21 Aug 2004 18:01 4422 12
    neon121
    Level 18  
    Witam
    Kupiłem radio Radmora 3031/1, który ma pokrętło z wyborem 10 kanałów,z których tylko dwa są zaoprogramowane. Synteza zbudowana jest na Atmelu AT89C2051 (Kwarc 12MHz) i EEPROMie 24C02. Zczytałem tego eeproma i załączam go do postu. Proszę o pomoc w zaprogramowaniu na inną częstotliwość. Radio pracuje dość szeroko odbiór 145MHz, a nadawanie na 172MHz.
    Będę wdzięczny za każdą odpowiedź
    Pozdrawiam
    Łukasz
    IjeSJot
    Level 27  
    1. Na jaką częstotliwość chcesz go przeprogramować ??
    2. Nadawanie nie może chodzić na 172MHz jak coś to na 72MHz i potem sygnał jest powielany x2 w bloku wzmacniaczy w nadaniku 3031...
    3.Częstotliwość pracy jest ustalana przez ATMEL-a więc w tej sytuacji nic Ci nie da zczytanie zawartości 24c02 bo w nim są jedynie trzymane pamięci i ewentualne inne ustawienia.
    Lepiej się zabierz za wsad ATMEL-a, ale podejrzewam że ma lockbita :D

Pozdrawiam IjeSJot
    neon121
    Level 18  
    Dziękuje za odpowiedź, czyli w tym wypadku muszę pożyczyć od kolegi przejściówkę do Atmela i zczytać zawartość procesora. Gdyby się udało ją zczytać, bylby pan w stanie coś z niej wyciągnąć i zmienić? A o to pasmo nadawania muszę się spytać kolegi, bo to jest jego radio i chcemy wspólnymi siłami je przeprogramować.
    Pozdrawiam
    IjeSJot
    Level 27  
    Jaka to jest konkretnie synteza?? Kupiłeś ją gdzieś gotową??
    neon121
    Level 18  
    Nie, u mnie w gminie wymieniali sprzęt i wykupił od nich kolega 2 radia, jedno zwyklą 3001, i tą z syntezą na procesorze.Oprócz tych dwóch układów o których pisałem jest tam jeszcze CD4066, oraz w puszcze ekranowanej zamknięty jest kwarc 12MHz, to pewnie do procesora, układ MC145191F oraz 3 diody pojemnościowe, dwie cewki i kilka rezystorów i kondensatorów.
    IjeSJot
    Level 27  
    To dam głowe uciąć że ATMEL ma lockbita :D
    Ale na wszelki wypadek możesz spróbować go zczytać....
    Pierwszy raz sie spotykam z takim układem, może ktoś z kolegów spotkał się taką syntezą...
    neon121
    Level 18  
    Moj ojciec zajmuje sie krótkofalarstwem i mówi że jest to oryginalna synteza Radmora na procesorze. Pracowały w gminie i nikt ich tam nie przerabiał. Jeśli ktoś chce mogę zrobić zdjęcie i wrzucić na forum
    Pozdrawiam
    IjeSJot
    Level 27  
    To zrób zdjecie i wrzuć tu na forum.
    To jednak jestem w 100% ze ATMEL ma lockbita...
    Więc nie dostaniesz sie do softu w procku i będzie problem z przeprogramowaniem...
    LWO
    Level 15  
    Jak możesz to pomierz jakie dokładnie są częstotliwości na poszczególnych numerach kanałów. Nie chcę zapeszać ale może wystarczyć zmiana wsadu w eepromie.

sq4lwo
    neon121
    Level 18  
    Też tak mi się wydaje, myśleliśmy wczoraj z kolegą o tym i procesor chyba steruje raczej pracą syntezy, a dane o częstotliwościach poszczególnych kanałów są zapisane w eepromi. Tylko jeśli tak jest to co trzeba zmienic, żeby uzyskać żądaną częstotliowść?
    Pozdrawiam
    LWO
    Level 15  
    Aby ustalić co zmienić w eepromie, należy znać częstotliwości na których aktualnie jest zaprogramowane radio. Jeśli pracuje na więcej niż jednym kanale to jest szansa porównując wpisy w eepromie z zaprogramowanymi kanałami. Jest to wydaje mi się jedyna droga bez znajomości programu w atmelku.

sq4lwo