Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Nokia N95 8GB] Złącze baterii.

12 Maj 2010 10:50 1983 10
  • Poziom 9  
    Witam.

Mam problem z nokia n95 8gb wczoraj znalazłem ją na chodniku w włączyłem ją ale zdążyłem wejść tylko do menu i zgasła, przypuszczam miała słabą potem jeszcze po drodze do domu próbowałem ją włączyć i coś reagowała ale gasła. W domu podpiąłem do niej ładowarkę z noki 95 tej zwykłej i nawet nie zareagowała, przełożyłem też baterię z drugiej nokii 95 i nic, potem tak popatrzyłem się na styki w baterii i zauważyłem że są pokryte czymś dziwnym więc telefon rozkręciłem i jak się potem okazało całe to złącze od baterii było poklejone klejem i w dodatku jeden pin w złączu był wyłamany, doczytałem że te złącza sa wymienne wiec zamówiłem juz na allegro, ale teraz pytanie czy to mogło być tylko to, czy klej nie uszkodził płyty głównej, oraż jak to złącze poźniej przymocować do tej płytki? Od razu mówie że mam tylko zwykłą lutownicę oporową z grotem taki jak długopis. Proszę o odpowiedz i dzięki z góry.
  • Spec od drukarek
    Zrób zdjęcie w trybie makro tej płyty.
  • Poziom 9  
    Oto takie zdjęcia udało mi się tylko zrobić :|
    [Nokia N95 8GB] Złącze baterii. [Nokia N95 8GB] Złącze baterii.
  • Spec od drukarek
    Oddaj do jakiegoś serwisu żeby Ci przelutowali złącze baterii.
  • Poziom 9  
    Jak poszedłem do jednego sensownego serwisu u mnie w mieście to koleś powiedział że nie podejmie się tego. Tzn najpierw powiedział że weźmie i naprawa bedzie kosztować ponad 100 zł a potem zmienił zdanie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    To jest chinska podróba wiec płyty glownej możesz do niej nie dostać ( to do twojego ogłoszenia w bazarze.)

Co do zlacza to tez może byc problem ze względu na niedostępność czesci do chińskich telefonów.
  • Poziom 9  
    poochone, po czym widać że jest to podróbka?
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Temat podróbek byl poruszany na forum poszukaj i zobaczysz.

Przytocze jedno

Skoro N95 8gb to po co jej slot na karte pamieci ??
  • Poziom 9  
    Dzięki za informacje, no że też sam na to nie wpadłem :/ Przecież 8gb wersja ma wbudowane tyle pamięci a nie slot. A tak troszkę odbiegając od tematu czy dało by się przelutować ten slot do z tej nokii do innej noki n95 tyle że tej 1 wersji? Ponieważ takową posiadam i ma ona zepsuty slot. Nie czyta żadnej karty pamięci?
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Zapytaj Kolegi Cykada o takie złącze jeśli chcesz reanimować tą płytę.
  • Poziom 9  
    dr.master, raczej nie będę próbował tej płytki reanimować skoro to podróbka to nie ma gps i innych aplikacji, więc to nie ma sensu. Jeśli by się tylko dało to bym slot chciał prze-lutwać do drugiej nokii 95 -1.

@edit
    Myślę że ten temat można zamknąć