Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosa Husqvarna, głowica sie zaklinowała

12 Maj 2010 17:20 17684 20
  • Poziom 9  
    Witam, mam problem z kosiarka żyłkowa Husqvarna. Problem jest następujący:
    Ostatnio gdy zakładałem żyłkę zapomniałem założyć tej podkładki i zakręciłem głowice do kosiarki. Nie chciała się dokręcić, nie wiedziałem o co chodzi i głupi odpaliłem kosiarek dąłem gazu i głowica się zaklinowała. Gdy próbuje ja odkręcić to śrubka się obraca ale nie można jej wykręcić .

P.S głowicy tez nie można odkrecic.

Dodano po 1 [godziny] 59 [minuty]:

Wie ktoś może jak odkręcić, te głowicę i poprawnie złożyć.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Witam, z Twojego postu niewiele wynika ale w głowicy powinien być otwór do blokowania wałka.
  • Poziom 9  
    jaki otwor i co z nim mam zrobic?
  • Poziom 36  
    Ja zrozumiałem że cały wałek Ci się obraca i nie możesz rozkręcić głowicy. W niektórych głowicach jest otwór służący do ich blokowania (trzeba tam włożyć jakiś twardy pręt) ale nie wiem jaką Ty masz głowicę.
  • Poziom 9  
    Mam taka głowicę ze jak się kończy żyłka trzeba wcisnąć niebieski guzik i można wyciągać ,
    ten otwór mam ale co z tego jak się głowica nie ruszy , tak jakby wcisnęła się w kosiarkę a śruba od spodu można do woli obracać w kazdą stronę i tak jej nie odkręcę
  • Poziom 9  
    Tutaj daje foto

głowica od spodu

Głowica z boku

I głowica od góry

• Poziom 36  
    Jakoś musisz zablokować wałek jeśli śruba kręci się razem z nim.
  • Poziom 9  
    Właśnie o to chodzi że śruba się kręci a wałek nawet nie drgnie ;/
  • Poziom 36  
    To ja już nie mam pomysłu, a w co jest wkręcona ta śruba?
  • Poziom 9  
    Na zdj 1 widać ta śruba wkręcona jest w głowice i ona przytrzymuje głowicę do kosiarki śruba się obraca ale głowica nie, gdy włączyłem silnik i próbowałem dać trochę obrotów to nic się nie działo silnik jakby nie mógł ruszyć i mam wrażenie że głowica się bardziej zacisnęła do kosiarki.
  • Poziom 20  
    To o czym zapomniałes to podkładka. Tam gdzie jest otwór do smarowania przekładni, pod tym powinien byc otwór gdzie wkłada się taki pret w celu zakrecenia głowicy.
  • Poziom 9  
    Mam tam włożyć pręt ale co dalej? tam niema żadnej śruby a głowica ani drgnie
  • Poziom 20  
    Podaj model kosy. Wydaje mi sie ze masz R245.
  • Poziom 9  
    Chodzi o model kosiarki?
    model to 235R
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Dzięki wielkie!!! Zaraz idę spróbuje tak zrobić, jak się uda dam znać. Jeszcze raz dzięki.
  • Poziom 9  
    Ale ta śruba nie jest odkręcona. ona jest zakręcona tylko gdy kręcę kluczem w obojętnie jaką stronę ona i tak się nie odkręci nie czuć oporu.
  • Poziom 9  
    Teraz się pobawiłem i można ruszać głowicą ale trzeba dość silno złapać w 2 rękach gdy przekręcam kluczem dalej to samo stoi w miejscu ale tak jakby lżej wszystko idzie. niewiem jak to odkręcić, a guzik od wyciągania żyłki jest cały czas wcisniety ponieważ blokuje go żyłka.Co mam zrobić by to odkręcić?
    prosze o pomoc dam punkty albo "pomógł"
  • Użytkownik usunął konto