Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[VBA] Excel - import danych z wielu plików

lookash_c 12 Maj 2010 11:45 13343 10
  • #1 12 Maj 2010 11:45
    lookash_c
    Poziom 2  

Witam!

Cel, jaki chciałbym osiągnąć przedstawia się następująco:

Mam trochę (kilkadziesiąt, set) plików o nazwie "parametry_xxx" (gdzie
    "xxx" to kolejny numer poczynając od "001"). Ich zawartość chciałbym
    zaimportować do skoroszytu excela tak, by zawartość każdego z tych plików
    pojawiła się w odrębnym arkuszu o nazwie "xxx".

Przyglądanie się zarejestrowanym makrom przy imporcie danych z pojedyńczego pliku nie pomaga :-/

Pozdrawiam,
    Łukasz

0 10
  • #2 14 Maj 2010 12:42
    walek33
    Poziom 28  

Myślę, że zastosowanie otwierania plików i kopiowania danych w pętli for powinno rozwiązać problem.

0
  • Pomocny post
    #3 14 Maj 2010 12:47
    tagy
    Poziom 13  

Nie napisałeś w jakich plikach masz te dane. Jeżeli są to pliki tekstowe txt to na stronie www.e-kanban.pl masz rozwiązanie. W prawym górnym rogu znajduje się link do artykułu o masowym imporcie danych z plików tekstowych do poszczególnych arkuszy skoroszytu.

Jeżeli są to pliki xls to konieczne będzie inne podejście.

0
  • #4 16 Maj 2010 23:06
    lookash_c
    Poziom 2  

tagy napisał:
    Nie napisałeś w jakich plikach masz te dane. Jeżeli są to pliki tekstowe txt to na stronie www.e-kanban.pl masz rozwiązanie. W prawym górnym rogu znajduje się link do artykułu o masowym imporcie danych z plików tekstowych do poszczególnych arkuszy skoroszytu.

Pliki można przyjąć są txt, a podane rozwiązanie to niemal dokładnie to czego potrzebuję :-) Do pełni szczęścia trzebaby jeszcze wpleść kwestię importowania danych rozdzielonych w plikach źródłowych średnikami do oddzielnych kolumn w arkuszu. Moje starania w tej kwestii na razie nie przynoszą pożądanego rezultatu.

0
  • #5 16 Maj 2010 23:13
    marcinj12
    Poziom 40  

Ten problem rozwiążesz, jeśli nagrasz makro dokonując importu tekstu i podejrzysz kod (dane->importuj dane zewnętrzne->importuj dane). Tworzysz kwerendę w której potem makro może podmieniać ścieżkę do pliku.

0
  • Pomocny post
    #6 17 Maj 2010 21:25
    tagy
    Poziom 13  

lookash_c napisał:
    Pliki można przyjąć są txt, a podane rozwiązanie to niemal dokładnie to czego potrzebuję :-) Do pełni szczęścia trzebaby jeszcze wpleść kwestię importowania danych rozdzielonych w plikach źródłowych średnikami do oddzielnych kolumn w arkuszu. Moje starania w tej kwestii na razie nie przynoszą pożądanego rezultatu.

Podstaw proszę za linię
    Code:
    .Cells(l, k) = linia
    następujący kawałek kodu
    Code:
    s = Split(linia, ";", -1)

For i = 0 To UBound(s)
       .Cells(l, i + 1) = Trim(s(i))
    Next i

0
  • #7 02 Cze 2010 09:34
    rocker82
    Poziom 9  

A czy można zaimportować TYLKO daną komórkę z pliku xls do innego pliku xls ?????

0
  • #8 02 Cze 2010 09:48
    marcinj12
    Poziom 40  

rocker82 napisał:
    A czy można zaimportować TYLKO daną komórkę z pliku xls do innego pliku xls ?????

Można :]

0
  • #9 13 Maj 2011 09:03
    ahmed79
    Poziom 9  

Mam podobny problem, a z tego co widzę to strona www.e-kanban.pl juz nie istnieje. Stąd moje pytanie czy ktoś wie gdzie jeszcze można znaleźć ten artukuł?

0
  • #10 25 Lut 2012 12:14
    lohengrin
    Poziom 2  

Podbijam temat :) czy ktoś wie gdzie znaleźć ten artykuł?

0