Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SIEMENS S40 brak podswietlenia klawiatury

atlantycki 21 Sie 2004 19:01 911 1
  • #1 21 Sie 2004 19:01
    atlantycki
    Poziom 18  

Kupiłem siemensa S40 no i zauważyłem ze podswietlenia klawiatury brak, co teraz z tym fantem zrobić 8O.
    Czytałem troche postow ze jest to lipny telefon bosha z logiem siemens, jednak mimo wszystko podoba mi sie wykonanie i rozmiary.
    Technicznie telefon jest sprawny jedynie brak podswietlenia klawiatury :evil: .
    Prosze o jakies wskazówki jak to naprawic, czy wogule warto go rozkrecać czy pozbyc się go i kupic inny podobny. Pozdrawiam! :roll:

0 1
  • #2 03 Sty 2005 10:21
    1111111
    Poziom 2  

Podświetlanie w S40 to specjalne kondensatory foliowe wypełnione dielektrykiem, który pod wpływem przyłożonego napięcia (kilkadziesiąt V) świeci. Tak samo realizowane jest podświetlanie w zegarkach np. CASIO. Niestety, kondensatory te mają wadę - "wypalają" się po pewnym czasie (podświetlenie "słabnie"). Czasem pomaga polepszenie kontaktu z płytką (dwa duże czarne pola powyżej wyświetlacza i dwa pola poniżej (dla klawiatury). Można próbować zastosować diody led - niestety nie mam schematu telefonu aby odszukać sygnał włączający napięcie przetwornicy.

0