Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[VB net]Drukowanie kodów kreskowych=ZPL+Zebra ZM600

szefxxx 12 Maj 2010 15:26 3498 2
  • #1 12 Maj 2010 15:26
    szefxxx
    Poziom 20  

Witam serdecznie,

mam pewną zawiłość.Piszę w Visual Basic Net.Posiadam drukarkę etykiet Zebra ZM600.Wygenerowałem sobie parę kodów kreskowych do postaci plików ZPL.Jak je wysłać na drukarkę tak aby wydrukować kod kreskowy???Próbowałem po przez np. print("^xa45")to drukowane jest ^xa45 zamiast kodu kreskowego.W jaki sposób tą kwestię rozwiązać??
    Próbowałem rozwiązać ten kłopot Instalując Neodynamix ThermalDesign SDK for VB net.Jednakże kody ZPL nie są akceptowane i jedynie co mogę to zmieniać postać kodów kreskowych.Prosiłbym serdecznie o pomoc:)

pozdrawiam serdecznie,

Szefxxx:)

0 2
  • #2 13 Maj 2010 11:29
    ekomont
    Poziom 16  

Są dwa sposoby podejścia. Pierwszy to projekt etykiety wczytany do Zebry, drugi to rozkaz drukowania etykiety po RS232.

Projekty robi się aplikacją Zera designer.

Po rs232 trzeba wysłać na port następujący ciąg znaków:
    B5,0,0,3,1,2,50,B,"123456789"

0
  • #3 14 Maj 2010 12:16
    szefxxx
    Poziom 20  

Dzięki za odpowiedź:)Już rozgryzłem jak drukować i jak wygląda zapis etykiety:)Generalnie samo drukowanie można robić i lokalnie i w sieci za pomocą dosowego polecenia copy:)Choć sam ten XML z tymi etykietami ma nie wiele wspólnego gdyż zawiera prawie tylko informacje o pliku zpl.W praktyce może być wysyłany nawet zwykły plik tekstowy:)
    Dziękuję za pomoc:)

0
  Szukaj w 5mln produktów