Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna MASTERCOOK ID4 R - uszkodzona

slowdiver 12 Maj 2010 16:36 12700 11
  • #1 12 Maj 2010 16:36
    slowdiver
    Poziom 1  

witam,

po roku używania moja płyta indukcyjna MASTERCOOK ID4 R chyba padła. dwa pola przestały działać i migają na nich symbole, na przemian "F" i "0". stało się to, podczas, gdy używałem płyty podczas pieczenia w piekarniku (na dole). robiłem tak wieokrotnie i nawet do głowy mi nie przyszlo, ze moze byc cos nie tak z wentylacja/grzaniem, bo chyba w tym problem? kuchnie i caly sprzet montowala "profesjonalna" firma, rok temu.

1. Niestety zagubiłem gwarancję do tej plyty (była na 2 lata, a minął rok), czy mam jakiekolwiek szanse, aby udalo sie ja naprawic w ramach gwarancji?

2. Jesli 1 odpada, to czy ktoś może powiedzieć "na oko" czy warto w ogóle bawić się w naprawę w jakims serwisie tej płyty? słyszałem, że koszt wynosi 700 zł, nowa płyta natomiast 1100... Zakladajac jednak, ze nawet naprawie, to co zrobic, aby za miesiac znow nie stalo sie to co teraz? (byl blad w montazu?)

Dziekuje za rady i pozdrawiam,

0 11
  • #2 13 Maj 2010 18:45
    1221547
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 13 Maj 2010 19:51
    mita
    Poziom 16  

Może być że faktycznie się przegrzała.
    Sprawdź czy w szafkach jest odpowiednia luka na wentylacje.
    Czytałem że przy niektórych płytach jest wymagana specjalna "otulina" na piekarnik zapobiegająca przegrzaniu się płyty.

1
  • #4 15 Maj 2010 14:13
    Camis
    Poziom 9  

A masz jakikolwiek dowód zakupu ?

Zamiast na gwarancje mozesz powolac sie na ustawe o szczegolnych warunkach sprzedazy konsumenckiej. Masz na to 24 miesiace, wystarczy paragon albo faktura. Jesli nie masz faktury to popros o wystawienie kopi.

0
  • #5 05 Maj 2012 13:10
    krzysztof86i
    Poziom 8  

witam,
    mam podobny problem jak autor wątku. nie działają mi dwa prawe palniki w indukcji mastercook id4r. wcześniej zanim całkiem padło problem występował chwilami lub np przez kilka godzin. po restarcie prądu płyta zwykle startowała dobrze.

czy ktoś ma pomysł jaki to może być problem?
    ewentualnie ma ktoś schemat do tej płyty indukcyjnej ? mam elektronika który by to zrobił gdyby miał schemat...

0
  • #6 27 Maj 2012 14:26
    Przemek7
    Poziom 15  

do krzysztof86i:
    w pierwszej kolejności do sprawdzenia napięcia przetwornicy (zasilacza) na płycie. Często zadarzają się uszkodzenia przetwornicy, wstępną diagnozę można podjąć po podłączeniu zewnętrznego zasilania +5/+12V.
    Wystaw dokładne zdjęcie uszkodzonego modułu (dużej płyty z elektorniką, od strony elementów), spróbujemy zadziałać. Krucho ze schematem... Płyta indukcyjna zawiera dwa niezależne (prawie) moduły, uszkodzony możesz wymontować na czas naprawy, (ZAIZOLUJ ODŁĄCZONE PRZEWODY SIECI 230V) a sprawną połowę użytkować.

0
  • #7 12 Cze 2012 09:45
    madiz08
    Poziom 14  

Ale numer u mnie to samo, widzę że to częsty problem w tej płycje, wczoraj żona mówi mi że prawa część góra i dół nie działają i miga F i 0 cały czas. Oczywiście w instrukcji nie ma tego oznaczenia.
    Płyta indukcyjna MASTERCOOK ID4 R - uszkodzona
    Płyte można podłączyć na dwa sposoby, pod 220V lub 380V, gdzie tak jak ja podłączyłem widać używane są dwie fazy, po sprawdzeniu próbówką napięcie jest na każdej z faz, ich przemiany nic nie dały, po włączeniu bezpiecznika na ON patrzę nic nie mruga, ale po wciśnięciu przycisku któregoś z prawych pól efekt ten sam. Odłączyłem jedną fazę i miga mi tylko F i 0, a lewa nieaktywna, włączyłem pierwszą, odłączyłem drugą i poprostu prawa strona nie miga ale wiadomo jest wyłączona. Wniosek, że jedna faza zasila lewą stronę, druga prawą no i raczej coś nie tak z elektroniką. Spróbuję jeszcze podłączyć pod jedną fazę wszystko i dam znać czy działa. Tez mam rok czasu ale gwarancja zagubiona, faktura jest, będę dzwonił do nich, jeżeli okaże się, że mi tego nie zrobią to wyjme płytę zrobię i wrzucę zdjęcia i myślę że razem damy radę:) Podejrzewam, że u każdego z nas jest ta sama przyczyna.

0
  • #8 12 Cze 2012 09:51
    krzysztof86i
    Poziom 8  

w moim przypadku po wizycie u "elektronika" płyta nie działa w ogóle <lol2> dlatego niestety kupiłem nową za 1420pln - identyczną.

w moim przypadku zamiana wtyczki na 220 nic nie dawała ale spróbować warto...
    natomiast przez kilka miesięcy pomagało całkowite odłączenie z prądu i włączenie do sieci na nowo

0
  • #9 14 Cze 2012 13:02
    Przemek7
    Poziom 15  

do krzysztof86i:
    Gorąco polecam dokupić przedłużoną gwarancję (M-cook do 5 lat, opcja dokupienia po zakupie sprzętu, ok 200 zł) jeśli nie masz innych pomysłów na pozbywanie się $$$ co 2-3 lata ;) Pewnie za 3-4 lata taki sprzęt będzie kosztował ~500 zł patrząc teraz na ceny "dwupalnikowych" noname'ów. Taka jest realna cena moim zdaniem, w tej chwili płacimy za timery, boostery, memory, slidery, 180 poziomów mocy i znaczek firmowy. No ale mina znajomych bezcenna! :)

madiz:
    W pierwszej kolejności egzekwuj gwarancję! Niebawem zacznie "padać" druga połówka... $$$ Pewnie krzysztof mnie poprze - przedłuż gwarancję przy okazji "wyrabiania" wtórnika...

0
  • #10 16 Paź 2012 22:53
    art_56
    Poziom 10  

Chciałbym podzielić się wynikiem naprawy płyty indukcyjnej MASTERCOOK ID4 R która nie działała,brak było jakiejkolwiek reakcji.Lewa i prawa strona płyty nie działała oraz brak działania wyświetlaczy.Po wymianie kondensatorów 680nf i 470nf obydwa typu MKP na 305V na obydwóch płytach mocy,płyta indukcyjna działa prawidłowo.

2
  • #11 19 Paź 2012 05:03
    Przemek7
    Poziom 15  

Kolego art_56,
    Dziękujemy Ci za Twoje świadectwo! (cytując klasyka ;) ) Mam prośbę o zmierzenie i podanie pojemności oryginalnych kondensatorów. Ciekawi mnie co się z nimi dzieje w trakcie eksploatacji.

0
  • #12 21 Paź 2012 20:01
    art_56
    Poziom 10  

Witam kolegów i odnośnie pojemności wymienionych kondensatorów w modułach mocy płyty indukcyjnej ID 4 R pojemności tych kondensatorów wynosiły zamiast 680 nf było 401 nf,zaś kondensatory 470 nf miały pojemość ok 200 nf

2