Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tecumseh vantage 35-wyrzuca olej

12 Maj 2010 17:49 16611 7
  • Poziom 2  
    witam
    mam kosiarkę z silnikiem tecumseh vantage 35 w którym wymieniłem pierścienie na tłoku ponieważ pluł mi już olejem przez odpowietrznik i był słabawy.Powymieniałem też uszczelki,wymieniłem olej a on gdy się rozgrzeje dalej pluje olejem przez odpowietrznik.próbowałem już wszystkiego i nic.Włożyłem nawet sprężynkę pomiędzy zaworek a zgrzaną blaszkę w odpowietrzniku a on jak pluł tak pluje.
    Wszystko poza tym chodzi super ale co z tego jeżeli po paru minutach koszenia wywala mi dosyć duże ilości oleju.
    proszę o jakąś radę bo nie mam już do niego siły
    pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Wymiana pierścieni to nie wszystko, zwłaszcza, że z tego co pamiętam ten silnik ma aluminiowy cylinder
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Dzięki za podpowiedzi koledzy Marcpol i Rycho T bo zawsze można się czegoś dowiedzieć.
    Przed wymianą pierścieni pomierzyłem cylinder i okazało się że jest rozbity od 6 do 8 setek od nominału i właśnie te 2 setki miał owalu czyli wymiar nomin wynosił 63,5mm a u mnie jest 63,58max a pierścienie założyłem na 63,6 podpiłowując je wcześniej na zamkach około 0,2mm. Nie przypuszczam żeby przez to coś było nie tak bo silnik naprawdę chodzi ładnie i równiutko, chyba że się mylę to proszę o jakąś opinię i z góry dziękuję
    pozdrawiam
    Jeszcze jedno pytanie. Czy nadmiar oleju w skrzyni korbowej może być wyrzucony przez odpowietrznik?
  • Poziom 2  
    Witam Rycho, odpowietrznik przy silniku jest z boku.
    Luzu na prowadnicach nie sprawdzałem bo, szczerze mówiąc, nie wiedziałbym jak.
    Nie wiem też czy zawory można ustawić bo nie widziałem tam żadnej regulacji ale, mam nadzieję że, są dobrze bo silnik ładnie pracuje.

Silnik, po odpaleniu, nie kopci, dzisiaj nic nie kosiłem bo lało jak z cebra ale tak jak piszesz, być może przestanie lać jak się wszystko dopasuje
    Dzięki za odp, pozdrawiam.
  • Poziom 1  
    Witam serdecznie,
    Posiadam takową kosiarkę, wymieniłem pierścienie i także dymi mi z odmy po kilku minutach pracy silnika. Gdy silnik pracuje pod obciążeniem dymi jeszcze bardziej.
    Sprawdziłem:
    1. Pierścienie - założone są prawidłowo.
    2. Nie mam luzów na zaworach.
    3. Tłumik jest drożny.
    Nie wiem czy zawór odmy jest sprawny. Czy w zaworze odmy powinna być sprężynka?