Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes 124 300D nie gaśnie po wyjęciu kluczyka.

nboleslaw 12 May 2010 17:58 5600 9
    nboleslaw
    Level 10  
    Nie wpisałem w treści mojego problemu zaznaczylem to w tytule. powtarzam: Merc 124 300D nie gaśnie po wyjęciu klucza. Nie udalo mi się odszukać GASZAKA , żeby dorażnie chociaż ratować się.
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Dźwignia na pompie służy do awaryjnego gaszenia.
    Podciśnienia sprawdzone?
    stanleym126
    Level 19  
    Może tak jeszcze jest ,że jest to "budyń" lub miał fabryczny alarm i wówczas jest tam jakiś elektrozawór do gaszenia silnika.
    nboleslaw
    Level 10  
    witam wszystkich użytkowników FORUM.Dawno tu nie zagladalem. Dzieki za wszystkie porady i za , że w ogóle jesteście.Jak dotąd nadal tylko uzywam wygaszacza . Prawdopodobnie w ukladzie wylaczania silnika jest gdzies rozszczelnienie.Teraz mam kolejny problem:Po kazdym deszczu mam sporo wody na podłodze pod wykladziną.Chyba przez szyber dach? i spore uplywy prądu (akumulator szybko sie rozładowuje).Wóz na razie stoi w garażu.Czeka na "lepsze" czasy.
    Pozdrawiam serdecznie[/GVideo]
    momik12
    Level 31  
    Rozwiązania problemu upływu może znajdować się pod tylnym siedzeniem.
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Polewaj dach wodą i sprawdź skąd cieknie. Na podsufitce nie pojawiły się jakieś plamy?
    szkieletor
    Level 13  
    Szyber dach może ale zobacz jak wgląda uszczelnienie szyby bo tam najczęściej są ubytki w kleju i leci woda do kabiny.
    pioart
    Level 38  
    Witam
    Znaczącą sprawą jest stwierdzenie którędy woda dostaje się do wnętrza . Jak już „Błażej” zaproponował , to polewanie wodą dachu może się przyczynić do zlokalizowania przecieku , choć osobiście jestem sceptycznie nastawiony do tej metody , bo jeśli to „budyń” to raczej z podsufitki nic nie poleci . Można otworzyć dach i sprawdzić drożność odpływów / jest ich chyba 4/ Do przednich jest dość dobry dostęp , z tylnimi mały problem , bo trzeba odpinać tapicerkę . Skupiłbym się też trochę na wentylach odwadniających podszybie .
    szkieletor wrote:
    zobacz jak wgląda uszczelnienie szyby bo tam najczęściej są ubytki w kleju i leci woda do kabiny.

Raczej wątpię w tą tezę .
    Oczywiście dziur w podłodze nie ma i płyn nie ucieka .
    I jeszcze jedno pytanie :
    Czy woda pojawiła się po tym jak auto stało / nie jeżdżone / czy po jakiejś wycieczce ?
    Pozdrawiam
    stanleym126
    Level 19  
    Odpływ z podszybia i odpływy szyberdachu z przodu i tyłu auta to rurki na rysunki nr 68,podszybie rurki nr 41.