Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Microsoft Word, Excel, PowerPoint w przeglądarce i za darmo!

pseven 12 May 2010 19:17 6751 3
 • Microsoft Word, Excel, PowerPoint w przeglądarce i za darmo!Równolegle z premierą nowej odsłony pakietu Office, Microsoft po raz pierwszy w historii uruchomił odpowiedniki programów: Word, Excel i PowerPoint funkcjonujące z poziomu przeglądarki internetowej. Ruch ten ma być bezpośrednią odpowiedzą na sukces, działającego również z wykorzystaniem przetwarzania w chmurze - Google Docs. Aplikacje dostępne są dla każdego użytkownika domowego bezpłatnie, a dla użytkowników firmowych licencja kosztuje 50 dolarów amerykańskich na rok. Zyski ze sprzedaży pakietu Microsoft Office wynoszą prawie 12 miliardów dolarów rocznie. Jednorazowy zakup pakietu w tzw. wersji pudełkowej to wydatek rzędu minimum 200 zł. Czy wprowadzenie Office Web Apps, do których dostęp jest bezpłatny, skłoni użytkowników do przejścia na oprogramowanie działające w chmurze?

  źródło:
  http://www.physorg.com/news192816984.html

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  pseven
  Translator, editor
  Offline 
  Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej.
  Has specialization in: tłumaczenia, copywriting
  pseven wrote 8920 posts with rating 1945, helped 0 times. Been with us since 2009 year.
 • #2
  yogi009
  Level 43  
  Bardzo ciekawa ta koncepcja "chmury", niby wszystko masz w jakiejś niezdefinowanej bliżej przestrzeni, dopóki Ci jej nie wyłączą, bo wtedy kiszka zupełna. To samo kombinują z wszelkimi płatnościami. Ci tam nad "chumrą"...
 • #3
  revolt
  Level 34  
  Google Docs nawet ładnie wyglądało, ale po 2 tyg stwierdzam, ża jeszcze na razie kicha.
 • #4
  5wirek
  Level 10  
  Według mnie, w porównaniu do Google Docs, Office Workspace Live jest słabszy, bo:
  1.trzeba instalować jakieś rzeczy przed rozpoczęciem pracy (drobiazg, ale jednak)
  2.trzeba korzystać z IE (na Windzie), na Macu Safari.
  3.nie mogłem utworzyć dokumentu word, excel, pp 'w chmurze'. próba utworzenia kończy się otwarciem w desktopowej wersji office'a pliku online, który następnie jest zapisany na serwerze. Może ktoś, kto nie posiada desktopowej wersji spróbuje, bo jeśli tak to ma wyglądać, to śmiech na sali. Notatki, kalendarz, itp. tworzą się na serwerze.

  aha, przydałby się link workspace.office.live.com