Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w dobraniu i znalezieniu uszczelniacza.

Miles! 12 Maj 2010 23:20 644 0
  • #1 12 Maj 2010 23:20
    Miles!
    Poziom 21  

Witam,

Mam taki problem... otóż w hamulcu hydraulicznym uszkodziło mi się uszczelnienie. Z tego co udało mi się wywnioskować, jest to uszczelnienie typu TTE. Nie zakłada się go jednak na tłok, a do cylindra. Znalazłem w internecie taki oto katalog: http://www.hydro.com.pl/res/doc/181_4a3f6d28789ae_TTE.pdf Znajdował się on jednak w dziale Uszczelnienia tłokowe. Po rysunku technicznym widzę, że niczym się nie różni w przekroju itp. od tego które ja mam. Czy w takim razie mogę włożyć takie uszczelnienie we frez znajdujący się w cylindrze?

Kolejnym problemem jest to, że stary uszczelniacz po wyjęciu z frezu, zwiększył swoją średnicę o dobre 5 milimetrów i upchanie go z powrotem, to spore wyzwanie(robią się fałdki). Jest bardzo miękki i jakoś to idzie. Jednak czy kupić uszczelniacz o takiej samej (za dużej) średnicy? Co jeśli okaże się, że nowy uszczelniacz jest z twardszej gumy i nie będę mógł go "upchać"? Pozostanie mi wtedy eksperymentowanie z uszczelniaczami o mniejszej średnicy?

No i ostatnie, chyba najważniejsze pytanie... gdzie znajdę taki uszczelniacz w wymiarach 27x25x2 ? Szukam po całym internecie i najbliższy wymaganym wymiarom jest TTU 26x20x4 (z typu TTE w ogóle nie znalazłem w przybliżonych wymiarach).

Ps. Nie mam możliwości kupienia uszczelniacza od producenta hamulca itp. Muszę sam to jakoś wykombinować.

Ps.2. Wymiary uszczelniacza są tak małe, ponieważ jest to hamulec rowerowy.

Edit:

Przeglądałem budowę innych rowerowych hamulców hydraulicznych i zauważyłem, że w większości siedzą zwykłe oringi. Czy mogę zamienić swoje U kształtne uszczelniacze na oringi? (zdaję sobie sprawę z tego, że na te pytanie ciężko będzie odpowiedzieć i raczej pozostają mi testy).

0 0