Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie głóśników do telewizora

painkiller7 12 May 2010 23:29 3361 5
    painkiller7
    Level 2  
    Witam, mam pytanie czy istnieje możliwość podłączenie głośników 2.1 do telewizora. Mam na myśli Modecomy MC-2110 http://www.komputronik.pl/index.php/product/7...ria/G_o_niki/Modecom_2_1_MC_2110_srebrne.html. Mój telewizor jes trochę leciwy, jest to LG RE-29fb51rq http://www.max24.pl/?a=sklep.view&produkt=204. Instrucję do tego modelu można znaleźć na stronie http://diplodocs.pl/314159.php?k=d2b7cc80feac...1aae1b441254f1c4&ID=497279&q=LG%20RE-29FB51RQ gdyby ktoś tego potrzebował. Bardzo proszę o pomoc, bo chciałbym sprawić rodzicom prezent, a trochę się boję, że może niewypalić.

Pozdrawiam
  • Helpful post
    elktro
    Level 18  
    Każde głośniki się da podłączyć, masz dwie możliwości:

1. wykorzystać wyjścia audio telewizora i podłączyć tam zestaw który zamierzasz kupić,
    -zaleta -szybko, prosto, bez ingerencji w układ telewizora, -wada regulacja głośności odbywa się tylko na poziomie zestawu głośnikowego (już nie z pilota tv)

2. wyprowadzić na zewnątrz tv sygnały audio już po regulacji i wtedy masz możliwość regulacji parametrów dźwięku poprzez pilot tv
    painkiller7
    Level 2  
    elktro wrote:
    Każde głośniki się da podłączyć, masz dwie możliwości:

1. wykorzystać wyjścia audio telewizora i podłączyć tam zestaw który zamierzasz kupić,
    -zaleta -szybko, prosto, bez ingerencji w układ telewizora, -wada regulacja głośności odbywa się tylko na poziomie zestawu głośnikowego (już nie z pilota tv)

2. wyprowadzić na zewnątrz tv sygnały audio już po regulacji i wtedy masz możliwość regulacji parametrów dźwięku poprzez pilot tv

Dzięki wielkie za odpowiedź. Mam jeszcze 2 pytania dotyczące tej wypowiedzi:
    1) gdy wykorzystam wyjścia audio (chodzi o te wyjścia z przodu obudowy, gdzie podłącza się magnetowid czy może minijack do słuchawek lub jakieś inne wyjścia z tyłu obudowy telewizora?) to nie ucierpi na tym moc głośników, tzn. czy będę korzystał w pełni z ich mocy?

2) o jaką dokładnie regulację chodzi, bo jestem kompletnie zielony w tych sprawach? (jak się pewnie domyśliłeś po mojej wypowiedzi :))

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
  • Helpful post
    elktro
    Level 18  
    1. do tego są wyjścia audio właśnie -aby podłączyć do nich zarówno urządzenia nagrywające jak i wysterować wzmacniacz, przedstawiony przez Ciebie zestaw modecom'a w zupełności zaspokoi zapotrzebowanie domowe na poziom dźwięku

2. Chodzi tylko i wyłącznie o wygodę użytkowania, załóżmy że podłączysz powyższy zestaw do wyjść audio (z przodu czy z tyłu obudowy TV-bez różnicy)
    -pilotem telewizora nie będziesz mógł zmniejszyć/zwiększyć głośności w zewnętrznym zestawie
    -jeśli będziesz chciał zmienić poziom dźwięku to musisz podejść do zestawu (MC-2110 nie posiada pilota)
    -głośniki w TV wciąż będą działać, chyba że użyjesz funkcji MUTE lub zmniejszysz poziom dźwięku do minimum
    -jeśli tv posiada wyjście słuchawkowe (które odłącza wewnętrzne głośniki) możesz je wykorzystać do podłączenia tego zestawu

ps. z tego co piszesz, nie bierz pod uwagę 2-giej mojej odpowiedzi w poprzednim poście, chyba że masz znajomego elektronika, jeśli tak on będzie wiedział o co chodzi ;)

pozdrawiam i powodzenia
    painkiller7
    Level 2  
    Dzięki wielkie, naprawdę mi pomogłeś.
    Pozdrawiam

Dodano po 1 [godziny] 24 [minuty]:

Sory, że post pod postem, ale edycja mi coś nie chciała zadziałać. Ostatnie pytanie - czy jeśli podłączę głośniki do wyjścia słuchawkowego w tv (wyłączę tym samym fabryczne głośniki w tv) to będę mogł zmieniać głośność za pomocą pilota tv? Chodzi mi o to, że najpierw ustawię głośność w głośnikach na jakimś poziomie, a później będę zmieniał głośność tv (np głośniki ustawie na full to ustawiając głośność tv na 100% zagrają pełną mocą, a zmieniając głośność tv do powiedzmy 20 % zagrają na 1/5 swojej mocy). Tak w sumie działają słuchawki, więc to jest logika,którą się kieruję. Pytanie tylko czy to tak zadziała czy może powinienem się zastanowić nad kupnem głośników z pilotem, które niestety są droższe i niepewne (mam na myśli modecomy 2150)
    User removed account
    User removed account