Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wolna komunikacja win xp z drukarką sieciową

12 Maj 2010 23:41 1631 2
  • Poziom 9  
    Witam
    Posiadam drukarke (urządzenie wielofukncyjne) konica minolta bizhub 250. Ma problem przy drukowaniu z laptopów z xp home.
    Komunikacja kompa z drukarką trwa bardzo długo. zarówno drukowanie, jak i wejście w właściwości drukarki trwa wieczność (można iść sobie zrobić kawę).
    Laptop łaczy sie z routerem bezprzewodowo, natomiast drukarka podłączona jest do routera przez kabel. Drukarka ta posiada własną kartę sieciowa. Konfiguracja sieci jak i drukarki jest chyba dobra, bo inne laptopy (vista oraz win7, tez na wi fi) drukują od razu, praktycznie drukowanie dokumentów worda rozpoczyna się w momencie kliknięcia drukuj, natomiast na xp trwa to do paru minut (o większych pdf nie wspominam).

Jakieś sugestie? Mam zainstalowane najnowsze sterowniki PCL6 (na stronie dostepne sa jeszcze postscrip).
  • Poziom 36  
    Najpierw trzeba by zdiagnozować co dokładniej jest przyczyną. W tym celu wyłącz w notebooku WiFi, podłącz go kablem do sieci, a następnie coś wydrukuj. Da Ci to informację, czy problem leży po stronie drukarki, czy w komunikacji notebook router via WiFi.
  • Poziom 1  
    Witam
    mam podobny problem, sprawdziłem wszystkie możliwe ustawienia sieciowe i sterowniki pod win xp (na innych systemach nie wiem jak to wyglada). Wydrukowanie 100 stron pdf-a w duplexie potrafi zajac okolo 15-20 min co jest jakas tragedia, przetwarzanie pamieci na drukarce jest jakas pomylka...z tego co obserwowalem kolejke wydruku na windowsie to drukarka wolno przyjmuje strony i wolno je wydrukowuje, wiec to musza byc jakies ustawienia na niej... pytanie tylko co ????