Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba A200 model psae0e-ooyo18PL - Problem z dyskiem

dj magic 13 May 2010 00:47 1876 7
    dj magic
    Level 19  
    Witam.

Otrzymałem ten laptop z dziwną usterką. Laptop normalnie się uruchamia, w biosie widzi wszystko tzn cd-rom, dysk. Po ponownym uruchomieniu zaczyna bootować z sieci Lan. Robię reset biosu wyskakuje System file not found. Ponownie uruchamiam wkładam płytę recovery od laptopa, pliki się przekopiowują, wyskakuje pasek Windows Vista i ekran śmierci. Przy próbie instalacji systemu XP sp3 wyskakuje standardowa komenda wciśnij dowolny klawisz .... -> sprzęt sprawdza konfigurację sprzętową i jak to znika to już nic się niedzieje, laptop tak jakby stał w miejscu. Dodam iż podmieniłem dysk na inny z systemem i komenda System file not found, chciałem na nim również zainstalować system i ta sama sytuacja.
    User removed account
    User removed account  
    dj magic
    Level 19  
    Jaki koszt wymiany mostu południowego? Jeżeli jest taka możliwość? (Szkoda laptopa bo wyglada na nówkę szt)
    User removed account
    User removed account  
    dj magic
    Level 19  
    Podczas instalacji wyskakuje mi taki komunikat:

A po podmianie kości pamięci na inną wyskakuje taki:

Dodam iż dokładny model laptopa to Toshiba A200-1M4 model PSAE0E-04E00TPL.
    dj magic
    Level 19  
    Ściągnąlem sobie linuxa Geexbox i wyskoczyło coś takiego:

Jednak faktycznie skłaniam się do oddania ma wymianę mostka. W jaki sposób mogę sprawdzić czy jest gniazdo uszkodzone? I czy przylutowanie gniazda w drugi port dysku (jest miejsce na płycie) wystarczy aby podpiąć drugi dysk?
    misiupan
    Level 35  
    Zakładam że cd rom działa poprawnie?
    Co do dysku to złącze sata często nie łączy - można delikatnie je przemyć izopropanolem lub ostatecznie papierem wodnym lekko przeczyścić i potem umyć.
    Jeżeli nic nie pomoże to jak pisał kolega wyżej potrzeba jest ingerencji w most południowy. Zapomniałem zapytać, czy dysk kręci się?
    dj magic
    Level 19  
    Witam. Tak dysk chodzi. Był wpinany w innego laptopa i nie było problemu. W tego laptopa był inny dysk wkładany i bez zmian. Wyczyszczę najpierw styki w gnieździe i zobaczymy. Narazie szukam dobrego serwisu w Poznaniu który by wymienił mi ten mostek.

Dodano po 2 [godziny] 56 [minuty]:

Wyczyściłem styki i nic się nie zmieniło. Próbowałem jeszcze wgrać Mandrivę a oto efety: