Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z grillem gazowym sprowadzonym ze stanów

hejnal 13 May 2010 06:57 1689 0
    hejnal
    Level 1  
    Tak jak w temacie koledzy, posiadam grilla gazowego sprowadzonego ze stanów, gdzie używa się chyba propanu, natomiast podłączyłem go do butli z gazem propan-butan. No i tutaj zrobił się problem. Płomienie palników są po prostu za duże i generalnie bez możliwości ich regulacji na pokrętle. Z tego co już udało mi się ustalić to to, że winę za ten stan rzeczy ponoszą dysze w nim zamontowane. Po rozebraniu palników, okazuje się, że standardowe dysze produkowane do np. kuchni zasilanych propan-butan idealnie nadają się wymiarowo, lecz niestety nie wiem jakiej wielkości - średnicy muszę zastosować. Z tego co zauważyłem każda dysza jest oznaczana (chyba średnicą) odpowiednio 065, 078, itd. No i tutaj pytanie, czy istnieje jakiś algorytm przeliczania tych średnic w zależności od paliwa i mocy palnika? Dla informacji tylko napiszę, że po zmianie na dysze propan-butan jakieś popularnej kuchni gazowej, płomienie są niebiesko zielone, a nie jak przedtem żółte i kopcące. Chciałbym niemniej jednak dobrać już coś najbardziej zbliżonego do oryginału. Na oryginalnych był wybity numer 53 - pewnie to też jakieś oznaczenie średnicy. W tym momencie grill chodzi na polskich dyszach propan butan 065, ale jeszcze nie zadowala mnie regulacja płomienia - jest znikoma. Dzięki za każdą poradę.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się