Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna II 1.8 kontrolka świec żarowych

13 May 2010 08:29 20828 14
  • Level 10  
    Witam.
    Mam problem z laguną 1.8 2001. A mianowicie podczas wkładania karty wszystkie kontrolki gasną oprócz jednej - jest to kontrolka świec żarowych (a tu benzyna). Po odpaleniu silnik dostaje od 2000 do 3000 rpm. Pedał gazu przestaje reagować na wciskanie. Auto w serwisie miało niedawno wymienianą przepustnice, gdyż na starej działy się podobne rzeczy. Po wizycie u elektromechanika, który wykasował mi błąd, jeździłem 2 dni i znów to samo.
    Czy ktoś mi może doradzić co mam dale z tym robić?
    POMOCY!!!
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 21  
    podobne rzeczy dzieją się przy walniętym czujniku przepustnicy. Sprawdź czy masz takowy bo nie jestem pewien czy w tych modelach już je montowano
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Sprawdzić wiązkę, diagnostyka komputerowa prawdę powie.
  • Level 10  
    1.Jak wygląda ten czujnik przepustnicy? Kupiłem auto 2 tygodnie temu i zdołałem dojechać do domu! Mam wszystkie faktury z serwisu gdzie była wymieniana przepustnica.
    2. Wiązki sprawdzone na bank od pedału gazu do kompa i w drugą stronę do przepustnicy i nic!! jasny gwint!

Dodano po 6 [minuty]:

Czy w tych reniach przepustnica i czujnik położenia przepustnicy to jest to samo czy dwie różne rzeczy?
    Jeden talent zaproponował mi 2 komputer za 800zł i powiedział że to wina sterownika.
    Czy jest możliwość wrzucenia nowego i lepszego softu w mój?
  • Level 18  
    Czy miałeś wymienioną nową przepustnicę w serwisie autoryzowanym? Jeśli tak to na pewno miałeś zmieniony soft(nowa przepustnica ma inny sposób sterowania) Przepustnica jest wraz z czujnikiem. Stary typ przepustnicy miał czarną,winylową obudowę a nowa ma srebrną ,metalową.
  • Level 10  
    Ta teraz już wiem, tylko co jest powodem tak częstych awarii? Komputer, przepustnica czy pedał gazu?
  • Level 12  
    Czemu nie reklamujesz usterki w ASO. Przecież wymienili ci przepustnice mało nie kosztuje. Bez dobrego urządzenia diagnostycznego nie odczytasz usterki która u ciebie występuje. Nie słuchasz też dobrych podpowiedzi (Paweł wawa). No to jaki ten błąd na Clipie?
  • Level 10  
    Komputer sprawdzany na stacji BOSCH SERVICE urządzeniem obd chyba. Duże z wyświetlaczem i seledynowe przyciski. Błąd wykasowany dot. przepustnicy. za 3 dni to samo po wyjeździe z serwisu. Następny raz sprawdzone pod laptopem podpiętym pod komputer(?)BOSCHA. Efekt ten sam Błąd wykasowany dot. przepustnicy(zaadoptowali mi przepustnicę nową do kompa-sam widziałem). 1 dzień jazdy i kapota. Dałem komputer gościowi żeby go sprawdził. Nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale za 2 dni ma mi przysłać swój dobry, a mój zatrzymać. O cene tej usługi proszę nie pytać.; Mam f-re na przepustnice z serwisu. Czy dochodzić sie z wariatami skoro poprzedni właściciel na przepustnicy zrobił z 2000-3000km a sama ma ok. 0,5 roku?
    POMOCY!!!
  • Level 21  
    skoro tak się dzieje często to :
    a) albo ci co to robią , robią coś żle
    b) uszkodzone jest coś jeszcze oprócz tej nieszczęsnej przepustnicy
    nie usuwaj skutku tylko przyczynę
  • Level 11  
    Kolega BOGDAN P ma 100% racji, masz fakturę to jest 12 miesc. gwar.A tak na marginesie dodam aby spr. i oczyścić potencjometr pedału gazu, to tez jest awaria układu przepustnicy-sterowanie moto serwem silniczka przepustnicy. (renoservice)!
    P.S. szkoda twojej wędrówki po innych serwisach to tylko ASO. Reszta może tylko dobrze naciągnąć na koszty
    pozdrawiam! :|:!:
  • Level 10  
    Pedał gazu wyczyszczony i zakonserwowany, tylko jedo pytanie na koniec to wszystko dzieje się na ciepłym silniku. jak ostygnie to pali bez zarzutów, ale jak się już nagrzeje to d.. zbita.A i czasami i na ciepłym odpali. A co do serwisu gdzie była wymieniana przepustnica to mi powiedzieli że to tylko 30% sukcesu bo to może być równiż jaskaś wiązka lub(chyba) sterownik wtrysków. koszt naprawy ok. 5000 zł, a za auto 2 tygodnie temu kupiłem. i jestem bardzo szczęśliwy...
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Jak jeździsz do" kasowaczy" błędów to płacz i płać. Wystarczy popatrzeć w parametry w czasie wystąpienia usterki aby wyciągnąć właściwe wnioski.
  • Level 9  
    Witam,
    mam podobny problem, zaświeciła się wpierw kontrolka system przeciwdziałania zanieczyszczeniom, następnie samochód normalnie odpalał prowadził się jak zawsze lecz po paru kilometrach zaświeciły się kontrolki od świec żarowych (taka spirala i nad nią zygzaki w prostokącie) i w tym momencie silnik stracił moc a obroty skaczą od 2 do 3 tys. nie zawsze się to powtarza ale na ta chwile prawie cały czas. Samochód kupiłem z prawie pustym bakiem paliwo wystarczyło tylko na odpalenie i jazdę próbną następnie po zatankowaniu wystąpił ten problem, piszę to bo może bo może to ważne , może zassał jakieś śmieci z baku ?? czy jest to możliwe?? Może wy pomożecie w tej kwestii ... dzięki z góry !!!
  • Level 1  
    Witam. Udało sie komus rozwiąza ten problem?? Mam identycznie w swojej lali...
  • Level 10  
    Witam,

Tak pod maską jest czarny prostokątny czujnik MAP-sensor (made in USA). Wymieńcie go. Zrobiłem tak u siebie po długich testach.

1. Po wyłączeniu zapłonu odczekaj od 3 do 5 minut, trzymając kartę w "dłoni".
    2. Odepnij klemę plusowa akumulatora (upewnij się czy masz kod radia)
    3.- odepnij wtyczkę i delikatnie jak umiesz (prosto do góry, nie na boki) wyciągnij starego MAPA i wciśnij w otworek nowego.
    4.- Podłącz kabel i załóż klemę + .
    5.- po 15 minutach włóż kartę i odczekaj 1 minutę i odpal samochód.

P.S. Powinno zadziałać jeśli nie wystarczy wykasować błąd komputera.

MAP sensor - Czujnik ciśnienia w kolektorze ssącym

DOBRA RADA: Zablokuj czujnik MAP-a za pomocą kleju na gorąco (takie pałeczki + pistolet).

Renault Laguna II 1.8 kontrolka świec żarowych