Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gigabyte M85M-US2 nForce 8200 migotanie / odświeżanie obrazu

13 Maj 2010 09:09 882 3
  • Poziom 14  
    Witam.
    Nie do końca jestem pewien czy ten post powinien trafić do SW czy HW ale zawsze jakiś moderator może przenieść.

Kupiłem płytę główna Gigabyte: M85M-US2H (AM2/+/3)
    link

Zainstalowałem XP, drivery, wszystko ładnie chodzi tylko że obraz mi miga - nie jest to jakieś falowanie itp. tylko jakby cały ekran zostaje odświeżony co jakieś 5-20 sek.
    Irytuje mnie to strasznie i w takiej postaci zostać nie może gdyż komp. nie nadawałby się do użytkowania.

Zastanawiam się gdzie leży problem czy jest to wada hardware, software?
    Zainstalowałem najnowsze sterowniki i jest to samo.

Chciałbym spytać czy ktoś spotkał się z takim problemem i jak go rozwiązał?

Dodam jeszcze ze monitor mam na 100% sprawny i jest podłączony z płyta za pomocą DVI.

Zobaczę jeszcze na jakimś linuxie wersji live CD.

Pozdr.
  • Spec od drukarek
    Sterowniki do chipsetu zainstalowane?
    W menadżerze nie ma żadnych znaków zapytania?
    Daj znać jak to wygląda na linuxie.
  • Poziom 14  
    Post z: 13 Maj 2010 10:26:19
    W menedżerze wszystko pięknie :)
    Instalowałem z płytki dołączonej do płyty głównej. Więc programik sobie wyrył co trzeba zainstalować a potem już instalował,
    no a potem już to migotanie widziałem.

Wczoraj ściągnąłem najnowsze sterowniki do karty graf ze strony NVIDI ale jest to samo.

Nie pamiętam już jak to wyglądało na domyślnym ster. windowsa, bo też dało się ustawić natywną rozdzielczość monitora ale byłem wykończony na maxa wiec może nie zwróciłem uwagi.

Dodano: 13 Maj 2010 22:22:11

Na razie lipa z tym sprawdzaniem. Pod linuxem (ubuntu z przed roku) nie mam odp sterownika dla tej karty. Mam rozdzielczość 800X600 i nie mam tego niepożądanego efektu odświeżania w ogóle.

W przyszłym tygodniu przeinstaluje windowsa i zobaczę co się będzie działo.

Pozdrawiam.

Robert
  • Poziom 14  
    Problem był również na linuxie. Problem była jakaś opcja w biosie. Załadowałem optimal settings + moje modyfikacje i jest ok zarówno pod win jak i linuxem.
    Wiec przyczyny nie znam ale problem rozwiązałem.

Pozdr,