Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPS Orvaldi Fortress LI660VA uszkodzenie braku ładowania AKU

scotch 13 Maj 2010 09:15 1782 2
  • #1 13 Maj 2010 09:15
    scotch
    Poziom 27  

Dostałem do naprawy UPS Orvaldi Fortress LI660VA.
    Uszkodzenie polega na braku ładowania akumulatorów, a z tego co się zorientowałem schemat jest praktycznie nieosiągalny. W związku z tym mam pytanie do posiadaczy w/w sprzętu.

Na płycie brak jest cewki L2 czy jest ona fabrycznie montowana taka jak L3, czy jest jej brak fabrycznie?

Zamieszczam zdjęcie płyty:
    UPS Orvaldi Fortress LI660VA uszkodzenie braku ładowania AKU
    Poprawiłem TONI_2003

0 2
  • #2 13 Maj 2010 19:28
    TONI_2003
    Moderator

Witam.
    Patrząc na samo zdjęcie (niewiele na nim widać), ale nie widać aby w tym modelu była ona montowana, a najlepiej sam to zapewne jesteś sprawdzić. Musisz porobić pomiary miernikiem gdzie i dlaczego coś Ci robi przerwę czy też stanowi zwarcie.
    Pozdrawiam Brać lutującą. :D

0
  • #3 13 Maj 2010 21:34
    scotch
    Poziom 27  

Pomiary dopiero jutro.
    Punkty lutownicze nie są jak zwykle zalane cyną na pusto. Widać w nich, że coś było lutowane.
    Moje przemyślenie to: albo wyrwana zworka ( drut fi 0.5) albo cewka ciut grubszy lub fabrycznie tak ma być, a najgorszy jest brak schematu . Konstrukcja nie przypomina APC :cry: ani żadnych innych mi znanych pokroju Merlin Gerlin, nie wypominając o Eaton czy innych.

Chociaż myślę iż ładowanie może być podobne jak w APC 500 CS na przetwornicy, bo z grubsza patrząc nie widać żadnego LM.
    Dzięki, jutro sprawdzę i dam znać.
    Edit:14 Maj 2010 09:48
    Brakujący element to cewka prawdopodobnie 170 uH pracująca w przetwornicy step-up na układzie KA34063A.
    Taka wartość według noty katalogowej dla napięcia wejściowego 8-16V i napięciu wyjściowym 28V.
    Pasowało by to ponieważ w tym modelu są dwa akumulatory połączone w szereg.
    Uważam temat za zamknięty.

0
  Szukaj w 5mln produktów