Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Climatronic Audi A6 C6 2006 Zmiana VINU prosze odczyt pinu

supermisiek1 13 May 2010 10:13 16487 24
    supermisiek1
    Level 11  
    Witam wszystkich. Mam problem z climatronikiem w audi a6 2006r. Climatrinik deluxe ( ten z wyświetlaczami) w autku które zostało sprowadzone brakowało tego sterownika klimatyzacji. I teraz po włożeniu nowego panela wyświetla się OFF na wyświetlaczach no i oczywiście brak sterowania. Mam dwa wsady z takich paneli ale nie mam pomysłu jak sie do nich dobrać. Zgrywałem po dwa razy na wszelki wypadek ale nie wiem gdzie w nich siedzi vin i pin.

Mam trzy różne wsady numer 2 i numer 3 to wsady od Panela deluxe z wyświetlaczami.

Wsad numer 1 to wsad od panela manualnego
    Wszystko od AUDI A6 C6

Wszystkie wsady zgrywane kilka razy abym miał pewność że zostały poprawnie zgranie. Nie było w nich mieszane.

Teraz mam prośbę do was drodzy koledzy potrzebuje odnaleźć Vin i pin do tych wsadów. Gdzie on się znajduje?? Ja nie mogę rozgryźć algorytmu odczytu tego pliku.

Prosze o pomoc.

MÓJ NUMER GG 9072128
    Tel. 0-511-987-995
    cr1
    Level 15  
    Bo w tam nie ma ani vin-u ani pin-u.
    supermisiek1
    Level 11  
    A po czym tak wnioskujesz kolego?? jeśli nie ma to jak uruchomić ten panel klimy aby zgrał się z resztą auta?? I gdzie w takim razie znajduje się pin do sterownika i numer vin??
    FOX ELECTRONIC
    Level 10  
    Pin do sterownika czego ????? Numer VIN jest zapisany w róznych miejscach i w różnych sterownikach Łacznie z szyna CAN
    supermisiek1
    Level 11  
    Pin do sterownika klimatyzacji. Przeciez jest opis problemu. Potrzebuje pin do sterownika klimatyzacji są zgrane w załącznikach wsady i do nich chciał bym mieć pin i numer vin jaki w nich siedzi. Bo do jednego z tego wsadu musze przypisać vin ze swojego auta.
    fil2006
    Level 27  
    nikt nie wie jak obliczyć piny do sterowników z component protection kolego .
    sam to znajdz :-}one są przypisane w serwerach audi i serwis robi to poprzez łącze internetowe samochodu z tym serwerem .
    Ten co obsługuje vasa nie widzi nigdy żadnego pin kodu .
    Przelutuj procesor .

Dodano po 4 [minuty]:

napewno jest jakiś pin ,jeśi masz opcje po połączeniu z ecu security acces code to powinny być ,robiłem radar z q7 i też nie działał bo ochrona componentów aktywna ,olałem to .Szkoda czasu .
    Ale powinieneś mieć z łącznoś z klimatyzacją i błąd aktywnej ochrony komponentów ,jeśli nie to masz problem gdzie indziej .
    dominenator
    Level 11  
    żeby serwer miał z czym porównać musi być gdzieś zapisany VIN i PIN w sterowniku a jak nie w pamięci EEPROM to gdzie są zapisane te informacje?
    supermisiek1
    Level 11  
    Kolego mam aktywna ochronę componentu i w tym właśnie jest problem. A starego sterownika nie mam. Wiem tylko tyle że w tych wsadach to siedzi napewno. Mam jeszcze jeden wsad który najprawdopodobniej jest wyczyszczony

Dodano po 7 [minuty]:

Na pewno w tych wsadach z eepromu są zapisane te informacje. Tylko ktoś musiał by znać algorytm ich odczytu
    fil2006
    Level 27  
    zgadza sie ,po to przypisują numery vin żeby wyłapać kradzione części :-}
    Na alegro jest facet który sprzedaje pewniaki z ingolstad , daje papier kupujesz ,jedziesz do serwisu i za 250zł po problemie .
    Wybrałem tą droge bo najprostsza i najdszybsza ,im więcej razy pojedziesz to Ci cene obniżą .
    Ale AMBICJA niektórym nie Pozwala :-}} Ja nie dam rady :-}}}
    supermisiek1
    Level 11  
    Ja akurat nie mam takiej możliwości, ponieważ kupiłem auto ze składu fabrycznego które miało być skasowane ponieważ było po zalaniu ( bagażnik i tylna część auta) i ktoś wyciągnął panel klimy sobie. Auto zostało sprzedane lecz w serwisie jest wykasowany jego numer vin dlatego że ubezpieczyciel wypłacił pieniądze lecz zastrzegł sobie iż auto nie może być serwisowane w ASO. Więc jak byłem w ASO powiedzieli mi że nie ma możliwości zrobienia tego ponieważ mój numer vin nie widnieje w komputerze.
    fil2006
    Level 27  
    nie widnieje w systemie elsy po numerze win ,jeśli chodzi o historie ,jak nie podłączą vasa online to się nie dowiedzą czy reszta jest wykasowana a nie wydaje mi się bo robiłem klucze w touaregu jakiego teoretycznie nie było lecz w serwerze z technicznymi sprawami wszystko normalnie zadziałało .
    Co innego serwer vasa a co innego elsa ,być może nie jest wywalony z serwera vasa .
    Inną drogą możesz stracić mase czasu ,ewentualnie nowy panel bez przypisanego vinu ale pewnie drogi.
    ja bym Ci polecił spróbować podłączyć go online w serwisie o ile masz pewny ten moduł klimy .
    inna droga może też i łatwa ,ale jak to zczaić ,przeważnie security acces code jest częścią numeru seryjnego ,w wielu modelach zapisanego w wartościach rzeczywistych kanał 81 sprawdz co tam masz .

Dodano po 2 [minuty]:

Np.do obliczenia security acces code w module MMI jest programik ,tam się wkleja numer seryjny i samo wychodzi .

Dodano po 16 [minuty]:

http://www.audi-portal.com/en/diagnostic/ecu_10612.html#1
    w podstawowych nastawach kanał 81 coś piszą .pobaw sie.
    supermisiek1
    Level 11  
    ok kolego sprawdze i zobacze co tam jets na kanale 81. Ja byłem w ASO i podłaczali vasa ale vas łaczy sie online i nie można nic zrobić.

Dodano po 49 [sekundy]:

Bo też jest wykasowany.

Dodano po 1 [godziny] 48 [minuty]:

Podłączyłem vag can profesional ale nic z tego, wszędzie woła pin do sterownika. a kanał 81 jest nie aktywny, nie odczytuje z niego wartości ani nic. Jest jakaś możliwość odczytania pinu do tego sterownika klimy??
    fil2006
    Level 27  
    can comander za 4 tysiace euro ,może :-}

Dodano po 6 [minuty]:

poza tym skąd wiesz że masz dobre te sterowniki?Trzeba uważać jak się to wypina ,wpier wtyczke d z zasilaniem ,potem odczekać 30 secund i dopiero inne ,inaczej można uszkodzić ten panel sterujący .

Dodano po 5 [minuty]:

Jeszcze powiem Ci taką ciekawostke że kiedyś robiem takiego złoma A 8 i miał błąd brak komunikacji can z climą ,działała normalnie ,być może wypięty był can z climy .
    Ale są chyba dwa rodzaje z 15 i bez jak nie ma 15 to ma ją po canie i wtedy nie wiem czy będzie działała .
    sstuning
    Level 17  
    Albo możesz spróbować VCDSem w adaptacjach kanał 81 dopasować.
    supermisiek1
    Level 11  
    Ja mam VAG CAN PRO i nie czyta mi tego kanału
    sstuning
    Level 17  
    Napisz jaki masz VIN swojego auta - ułatwi to ewenrualne poszukiwania numeru VIN w pliku
    supermisiek1
    Level 11  
    No właśnie kolego to nie jest z mojego auta plik bo ja nie miałem tego panelu klimatyzacji w swoim aucie zgrałem 3 wsady z takich paneli od kolegi który handluje częsciami ale nie było na nich numeru winu...
    tom1boss
    Level 11  
    Adaption channel = 14 Basic setting ex factory 0

The adaption channel is currently not used.
    This adaption cannot be changed by Service. If it is possible to change the adaption of a Climatronic control unit -J255 fitted at start of production, you must under no circumstances. At basic setting "0" readout is disabled.
    Intended e.g. in development to display the "Component protection" fault memory entry of the Climatronic control unit -J255.

ja mam tylko tyle - do tych danych to ci pseudo serwisowcy /od klocków hamulcowych/ w serwisach nie mają dostępu - podejrzewam, że trzeba zamawiać cały moduł pod dany model i to tylko w serwisie
    fil2006
    Level 27  
    tam jest ten vin przypisany i można to zdjąć online w serwisie ,inną drogą tylko złamać security acces code albo znaleść ten vin w pliku .
    Prawdopodobnie jest to jakieś zaszyfrowane z tego co widać ze wsadów .
    Inne starsze wsady mają vin widoczny ,te nie .

Dodano po 7 [minuty]:

ile ten nowy sterownik kosztuje ?sprawdzałeś ?
    Może Powieś ambicje na wieszaku i kup sobie nowy :-}

Dodano po 10 [minuty]:

pozatym skąd wiesz że komponent protection jest tylko zapisany w EEpromie ? ecu klimy jak inne nie zkłada się tylko z EEproma :-}jakie goście przelutować potrafią i zaprogramować .Elektronika wydaje mi się to nie tylko EEprom :-}
    Podczas deaktywacji tego online jak kiedyś robiłem w audi w którym uruchomiło się to z powodu słabej baterii w liczniku widziałem pliczek jakiś który dodał serwer i zapakował do licznika.I sprawa taka że licznik był z tego samego auta a ochrona się potrafiła uaktywnić i pisało SAFE .Licznik nie działał .
    AutoChip
    Level 1  
    Witam,

Nie mam czasu zeby sie rozpisywac ale mnie udalo sie to zrobic OFF LINE :)

W wielu sterownikach potrafie przypisac tzw "Protect Mode"

Pozdrawiam

AutoChip
    fil2006
    Level 27  
    Gratuluje :-} Pewnie rok kombinowania :-}
    supermisiek1
    Level 11  
    Kolego to daj jakieś wskazówki:) Podziel się wiedzą:)
    fil2006
    Level 27  
    jak sie podzieli jak rok z tym robil:-}
    szajbus181
    Level 15  
    Muszę cię zmartwić niestety ta procedura jest możliwa tylko i wyłącznie ONLINE żadne kombinowanie tu nic nie da. Serwis online + VAS 10min roboty
    supermisiek1
    Level 11  
    Temat zamykam. Problem rozwiązany. Pan z Zabrza dal rade koszt 500zł.