Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Migomat BT GW 150 przerywa w trakcie spawania

Mariusz Różana 13 Maj 2010 10:56 4005 9
  • #1 13 Maj 2010 10:56
    Mariusz Różana
    Poziom 8  

Witam. Mam problem z migomatem BT GW 150. Można spawać tylko 10 minut i zaczyna przerywać musi ostygnąć. Kontrolka od przegrznaia się nie świeci. Wentylator pracuje normalnie.Wymieniłem już tyrystor od regulacji prędkości obrotowej, nic to nie dało. Sprawdziłem podajnik i rączkę nic się nie zacina.
    Prosze pomożcie ustlaić co jest tego przyczyną. :cry:

0 9
  • #2 13 Maj 2010 11:31
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 13 Maj 2010 13:15
    Mariusz Różana
    Poziom 8  

U mnie to nie jest problem z gazem. Migomat się po prostu się zatrzymuje i przerywa pomimo czymania przycisku.
    (Jak to mówią zaczyna bobić.)
    Mam wrażenie że się coś rozłancza w środku. Wystarczy chwilę poczekać i wszystko wraca, można spawać.

Proszę używać modułu poprawy pisowni i poprawić błędy w postach. Pkt 8.2 i 15 regulaminu. [retrofood]

0
  • #4 13 Maj 2010 13:23
    niutat
    Poziom 37  

Witam, ale co się wyłącza, posuw drutu czy cały migomat. Sprawdzałeś co się wtedy dzieje na płytce?.

0
  • #5 13 Maj 2010 14:03
    Mariusz Różana
    Poziom 8  

Wygląda to tak. W trakcie spawania zaczyna przerywać, słychać jak na płytce rozłancza się i załancza się stycznik od transformatora. Przycisk w rączce cały czas wciśnięty. W tym czasie oczywiście zatrzymije się posów drutu. Myślałem że to termik na tranfsotrmatorze. Sprawdziłem że jak się rozłączę przewody to sterownie nie otrzymuje zasilania. Wyeliminowałem go. To nie pomogło. :idea:

0
  • #6 13 Maj 2010 14:29
    niutat
    Poziom 37  

Sprawdź obwód sterowania tego stycznika zaczynając od cewki. W końcu dojdziesz do punktu gdzie to napięcie się gubi.

0
  • #7 13 Maj 2010 15:13
    Mariusz Różana
    Poziom 8  

Musze to sprawdzić monitorując obwód w trakcie spawania a to bedę mógł zrobić dopiero w sobotę. Sprawdzałem go mając ją na stole monterskim ale wtedy nic nie znalazłem. Musze ją nagrzać. Odpisze.

Popraw błędy. [retrofood]

0
  • #8 28 Maj 2010 13:16
    Mariusz Różana
    Poziom 8  

Witam. Nie miałem, kiedy usiąść, aby to posprawdzać. Wczoraj się ostatecznie do tego wziąłem. A więc wygląda to tak że po dziesięciu minutach spawania transformatorowi brakowało mocy,prądu, spada napięcie na diodach i nie pomaga zwiększenie prądu spawania przełącznikiem. Zamiast spawać są tylko "bobki". Wygląda mi na to że kończą się diody i po nagrzaniu blokują przepływ prądu. Czy to możliwe?:cry:

0
  • #9 28 Maj 2010 14:11
    niutat
    Poziom 37  

Skoro napięcie spada na diodach a utrzymuje się na transformatorze to możliwe.

0
  • #10 18 Cze 2010 12:42
    Mariusz Różana
    Poziom 8  

Witam. Dawno nie pisałem. A więc tak jak wspomniałem ostatnio. Uszkodzony mostek diodowy. Zamykam temat. Dziękuję za pomoc.

0
  Szukaj w 5mln produktów