Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung sp0812c - błędy na dysku, odczytu, formatowania itp.

13 Maj 2010 13:42 1119 5
  • Poziom 9  
    Witam!
    Sprawa wygląda tak, mój już trochę wiekowy komp zaczął szwankować więc zabrałem się za niego chociaż po tym co widziałem to nie liczyłem na wiele. Po 2 dniach walki udało mi się zrobić format C i zainstalować windowsa (błędy odczytu dysku, utrata danych, format trwał więcej niż dzień itd) teraz raz się włącza a raz wyskakują błędy o utracie danych, walczę już z nim z 2 dni i wszystko możliwe już próbowałem, chciałbym odpowiedzi od kogoś kto jest trochę bardziej w temacie, zrobiłem scan HD tune (nie do końca bo się zwiesił komp) i wyszło coś takiego(w załączniku) i proszę o jasna odp- czy jest jakaś szansa to naprawić czy nie da się nic z tym zrobić? i szukać nowego dysku.
    Dziękuje i pozdrawiam;)

Samsung sp0812c - błędy na dysku, odczytu, formatowania itp.
  • Poziom 25  
    Dysk nadaje się tylko i wyłącznie do wymiany. Ilość wadliwych sektorów dyskwalifikuje go do jakiegokolwiek zastosowania jako nośnik danych (o czym już miałeś okazję przekonać się po ich stracie).
  • Poziom 14  
    Witam,
    czas na nowy dysk
  • Poziom 43  
    Nim jednak zdecydujesz się środowisko naturalne obciążyć tym dyskiem sprawdź jego S.M.A.R.T - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1467175.html (MHDD, by nie narażać Cię na trudy z systemem związane).
    To bowiem, co przedstawiłeś, to tylko mocna przesłanka, że HDD należy się pozbyć, ale istnieje niewielka szansa, że nie jego to wina.
  • Poziom 11  
    Kolor czerwony oznacza uszkodzone sektory a według zdjęcia zapowiada się że masz uszkodzonych ok 50% sektorów. Tych sektorów raczej nie da się naprawić ani odczytać z nich danych. Istnieje jeszcze coś takiego jak reset HDD ale jeszcze tego nie próbowałem.
  • Poziom 9  
    no czyli czas zacząć poszukiwania nowego dysku...

Dodano po 9 [minuty]:

dzięki za pomoc;) zamykam.