Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dodatkowe głośniki w Opel Vectra B

barteqqq 19 May 2010 15:26 21843 54
    barteqqq
    Level 21  
    no a jakieś wytłumienie tej skrzynki?? czy może ominąłeś tą kwestie bo nic nie wsadziłeś?? aha i co to jest ten terminal?
    sanders156
    Level 35  
    Jest wygluszone gabka stożkowa arkusz kosztuje na allegro chyba okolo 3zł i dwa takie arkusze wystarcza z tym ze ja mialme ja w domu a terminal to jest to do czego podlancza sie kable
    barteqqq
    Level 21  
    aha czyli tak jakby " gniazdo " ;) a na allegro widziałem maty wygłuszające o rozmiarze 50cm x 25cm ( chyba 4 zł za szt )
    widziałem u Ciebie drzwi tak wytłumione - ile ich zużyłeś i czy przyklejałeś je tylko od zewnątrz czy od wew również . i czy należy je przykleić i podgrzać opalarką żeby dobrze przylegały do blachy ? Bo jedni piszą żeby tego nie robić bo tracą swe właściwości a inni piszą że jak nie przylegają dokładnie do blachy to nic nie dają.
    sanders156
    Level 35  
    Mat 18sztuk , wyklejone wewnatrz zewnatrz i po bokach , podgrzrewac tak zeby staly sie miekkie i plastyczne natomiast nie moza ich przegrzac
    barteqqq
    Level 21  
    Po krótkim przestoju w działaniach przypomniałem sobie że na kumpel wyrzucił na strych kolumny on jakiegoś radyjka bo kupił sobie lepszy sprzęt. Po odwaleniu kilku gratów ... są , ale ... myślałem że w " skrzynce " jest przynajmniej głośnik o średnicy 30 cm a tam są 2 - jeden 20 cm a drugi 10cm - po podpięciu do kompa nawet przyjemnie gra ( ale po zwiększeniu głośności zaczyna charczeć - może to wina że w kompie nie ma wzmaka? ) . Nigdzie na wierzchu nie było napisane jaką mocą dysponuje ta " skrzyneczka " kumpel zapewniał że jest co najmniej 300W ale po jej rozkręceniu na głośniku (niewiem jakiej firmy bo napis jest przymazany ) pisze że jest to tylko 40 W i 4 OHM ;(

No ale jak bym wsadził to do autka bo na kupno nowego się nie zanosi ( z powodu natychmiastowego wycieku gotówki :((( ) ?? tylko nie wiem jaki wzmak do tego dobrać? czy 70W wystarczy ( bo mogę taki mieć mało używany i za bardzo małe pieniądze )

Dodatkowe głośniki w Opel Vectra B Dodatkowe głośniki w Opel Vectra B

sanders156
    Level 35  
    No ok ale co ty chcesz z nimi zrobic , postawis sobie na polce z tylu czy co bo nie rozumiem
    barteqqq
    Level 21  
    chodzi mi o to żebym miał coć co będzie jakoś grało ( bo fabryczne ledwo zipią jutro mam dostać dobre głośniczki ( fabryczne ) od Vectry B to sobie na przód założe a w bagażniku mam zamiar zamontować jedną taką kolumnę -- to będzie prowizorka i myślę że tylko na niedługi okres czasu ( góra do wakacji ;) )
    User removed account
    User removed account  
    barteqqq
    Level 21  
    chodzi Ci o fabryczne radio samochodowe czy konkretnie do tych kolumn? Bo kolega od którego mam te głośniczki pokazywał mi niby wzmak do nich ( kolumny i wzmak kupiony za $ w komplecie ;) ) tylko są dwie wady tego wzmaka:
    1 zasilanie to 220 V ( no ale może jakaś przetwornica i dałoby rade)
    2 wymiary - jak wsadzę jedną kolumnę do bagażnika to już troszkę miejsca zabrało a jeszcze jak wpakuje tam ten wzmacniacz to o przewozie jakieś nawet niedużego towaru nie ma mowy ( po prostu jedno w połączeniu z drugim zajmię 3/4 powierzchni bagażnika ;( )
    User removed account
    User removed account  
    sanders156
    Level 35  
    Te kolumny sa faktycznie takie slabe ze moga nie wytrzymac 20wat ?? Chyba ze mowisz o przesterze
    User removed account
    User removed account  
    barteqqq
    Level 21  
    mam radyjko 4 x 45W przy 4 ohm , aktualnie mam 2 głośniczki z przodu a w tylnich drzwiach nie mam nic a więc są wolne przewody. i nie wiem czy podłączyć tak jakby z jednego głośnika czy z dwóch naraz?

a teraz druga sprawa : z powodu znacznych zaników gotówki przeznaczonej na CA poszukałem na allegro coś z niższej półki ( o ile to jeszcze półką można nazwać ) i znalazłem coś takiego :

http://allegro.pl/item1035273302_extra_kolumny_1000_watt_vk_65a24_wzmacniacz.html

http://allegro.pl/item1035273223_mocny_potwor_skrzynia_1200w_65a15_wzmacniacz.html

czy to bedzie jakotako grało i czy firma VOICE KRAFT jest w miarę dobra bo spotkałem się z głośnikami, odtwarzaczami i innymi rzeczami z tej firmy a w dodatku nie mają jakiejś wygórowanej ceny
    Italiano1981
    Level 12  
    Witam.Widze kolego ze na sile probujesz cos wykombinowac ale niestety bez kasy nic sie nie da...:cry: Lepiej poczekaj do wakacji dozbieraj troche kasy ,okresl sie ile chcesz przeznaczyc na sprzet a koledzy napewno Ci pomoga cos wybrac:D Niestety wszystkie twoje propozycje z gory skazane sa na niepowodzenie...Kolumny w bagaju itp....Popatrz na linka ktorego podeslal Ci Sanders156 ze swoja Vectra i idz w tym kierunku a napewno na koniec efekt bedzie zadowalajacy.Pozdro
    User removed account
    User removed account  
    barteqqq
    Level 21  
    kur*** :( a myślałem żę wsadzę sobie coś taniego do autka i jakoś będzie grało - nie najlepiej ale będzie, bo dwa głośniczki z przodu to szału nie robią ;(
    Zenek1988
    Level 28  
    Jeżeli już naprawdę chcesz coś zamontować taniego to popatrz na głośniki gms. Są tanie a mimo to bardzo dobre. Na pewno będą o wiele lepszym wyborem niż jakieś wynalazki vk, bochmanna czy peiyinga.
    barteqqq
    Level 21  
    dostałem w prezencie wzmak - nie wiem jakiej firmy bo jest zamazane jedyne dane są na tabliczce:
    Moc 2 x 200W

MOC RMS 2 X 50W

Pobór prądu 5A

Czułość wejściowa 200mV do 3V

Impedancja podłączanych głośników 4-16 Ohm

i teraz mam pytanie jaki mam zainstalować bezpiecznik i jaki przekrój kabla?

teraz kolejna rzecz : wzmak ma wyjścia na 2 głośniki - lewy i prawy a ja mam zamiar wsadzić tylko jeden i jak go podłączyć?

czy można zrobić coś takiego jak na zdjęciu - to znaczy zmostkować minus z minusem i plus z plusem i podłączyć głośnik
    1---4
    2---3
    5 to wyłącznik ( w kokpicie chyba)
    7 to masa
    a 6 to nie za bardzo wiem ;(

i teraz druga sprawa :

czy ktoś może mi wytłumaczyć czym się różnią te gniazda? pod tymi po lewej pisze LOW ( 250mV ) a pod tymi po prawej HIGH ( 2 V ) i tu się chyba podpina odtwarzacz ?

Dodano po 1 [minuty]:

aha zapomniałem wcześniej napisać że długość kabla to ok 6m - bo to też ma raczej jakieś znaczenie w doborze przekroju?
    Zenek1988
    Level 28  
    Daj zdjęcie całego wzmacniacza. Wydaje mi się że jest to voicekraft c238. Mocą dorównuje on zwykłemu radiu samochodowemu. Wątpie żeby można było zmostkować ten wynalazek. Druga sprawa że i tak twój sposób jest zły. Przeważnie wzmacniacze mostkuje się biorąc minus z jednego kanału a plus z drugiego. 6 to zasilanie z akumulatora, 5 to remote podłączany do radia.
    Co do złączy high i low to ja bym podpiął chinche od radia do high. Ale jako że nie miałem nigdy takiego wynalazku to mogę się mylić.
    barteqqq
    Level 21  
    ok a co z zabezpieczeniem? bo z zewnątrz nie widziałem żadnego bezpiecznika więc rozkręciłem obudowę i ku mojemu zdziwieniu wewnątrz też żaden nie siedzi . pisze że pobór prądu to 5A czyli mam dać bezpiecznik 5 A na kablu czy może jakiś deczko większy?

I dlaczego piszesz że mój sub jest zły???
    Zenek1988
    Level 28  
    Piszę o sposobie podłączenia głośnika. Większość wzmacniaczy które mają możliwość mostkowania mostkuje się biorąc plus z jednego a minus z drugiego kanału. Ten wzmacniacz nie nadaje się jednak do mostkowania. Nie ma w nim bezpiecznika gdyż pobiera on mniej prądu niż radio samochodowe. Możesz dać na kabel bezpiecznik 5A. Pamiętaj jednak że bezpiecznik powinien być jak najbliżej akumulatora.
    barteqqq
    Level 21  
    tak wiem o tym. a teraz jakiej średnicy mam dać kabel żeby wytrzymał a wzmak i kabel i żeby wszystko było OK
    sanders156
    Level 35  
    Nie obraz sie ale za duzo kombinujesz twoj wzmak ma pobor pradu 5 A a moje radio ma o ile pamietam 15A bezpiecznik , ja ci dobrze zycze ale jak podlanczysz to cos to przypadkiem zamienisz siekierke na kijek , jak chcesz suba ktory zagra rownie mocno i bardziej jakosciowo od tych z twoich linkow to wpisz sobie w allegro RAVEMASTER RAW 8018 II to jest moj drugi sub , bardzo malo wymagajacy mocowo nawet pod 40watami juz potrafi zagrac , tego swojego wzmaka przechandluj komus kto sie nie zna ;) Dozbieraj 100zł i juz mozna wybrac wzmak ktory troche mocy bedzie mial , do tego bedziesz mogl pomyslec o jakims tanim i nie wymagajacym subie nawet z home audio bo czasami za 30-50zł idzie kupic fajny glosniczek , w castoramie kupisz sklejke pocieta na wymiar kawalek materialu i za 20-30zł bedziesz mial skrzynke i juz cos gra na przod gms za 150zł i sumujac za 300zł mozesz miec wzmak sub i przod , a przy naplywie kasy wygluszenie 100zł no i zapomnialem o kablach do wzmaka sa na allegro fajne sygnalowki za 2zł naprawde rewelacja nie lapia zaklocen maja rozkrecane wtyki , fajnie wykonane do tego na zasilanie kablel od spawarki i mysle ze w 30-40zł sie zmiescisz
    barteqqq
    Level 21  
    dzisiaj się wziąłem za podłączenie tego wzmaka żeby sprawdzić co on potrafi i ... jest problem, podłączyłem zasilnie ( plus przez bezpiecznik 5A, minus z aku, sterowanie też z aku przez wyłącznik ) . Po podłączeniu zasilania włączyłem wzmak i świeci dioda - czyli wszystko OK, więc wyjąłem bezpiecznik żeby nie zrobić przypadkowego zwarcia. Później podłączyłem tubę pożyczoną od kumpla i tu przód wzmaka załatwiony , teraz jeszcze RCA. W moim radiu nie mam wyjść RCA i na jakimś forum wyczytałem że jak nie ma tych wyjść to wpinamy się w przewody wychodzące z radia które idą do głośnika , kupujemy gniazdo RCA , wlutowujemy się w te przewody i wtedy w wzmacniaczu korzystamy z gniazda HIGH ... i ma już grać- więc tak zrobiłem i nic - głośniki w aucie grają normalnie a tuba ani ruszyć nie chce, na początku pomyślałem że może wzmak jest za słaby więc wziąłem jakiś mały głośniczek i też nic. Dla pewności że wzmak jest dobry ( nie spalony ) podłączyłem wzmak kolegi i też klapa. Może coś z połączeniami nie tak?? i czy jak wzmak ma wyjścia na 2 głośniki i nie da się go mostkować muszą być podłączone te 2 wyjścia jednocześnie?