Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat b3 1.6td 80KM problem ze sprzęgłem

13 May 2010 16:19 2446 6
  • Level 9  
    VW Passat B3 1990 rok 1.6TD z intercoolerem. Podczas jazdy lub postoju, po wciśnięciu sprzęgła, potrafi nie odbić. Na wciśniętym sprzęgle i wbitym biegu potrafi szarpać, dzieje się to na postoju. Proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy post.
  • Level 18  
    Uszkodzona lub dziurawa tarczka w docisku.
  • Level 34  
    Tam jest chyba hydrauliczna pompka i wysprzęglik. Sprawdź czy się nie zapowietrzył,
    może trzeba wymienić uszczelniacze.:D
  • Level 9  
    Dzięki.to bym wtedy musiał wymienić całe sprzęgło???mam jeszcze jedno małe pytanie,lecz nie związane ze sprzęgłem.Mianowicie gdy kupiłem paska z palenie było ok tylko zauważyłem że w sterowniku świec żarowych znajdującym się na podszybiu w komorze silnika zamiast bezpiecznika jest drut założony i nie mogłem ostatnio odpalić auta,okazało się że ten ala bezpiecznik przepalił się założyłem tylko na jakiś czas inny drut i znowu spalił.Jaka może być przyczyna??słyszałem że świeca żarowa jest nie sprawna i podczas grzania pobiera bardzo duży prąd,jest to możliwe???proszę o odp i przepraszam że nie w tym temacie.
  • Level 30  
    Kolego nie stosuj "drutu" jako zamienika bezpiecznika! Ponieważ może także się przepalić coś innego ....... niż tylko ten "drut". Pozdrawiam!
  • Level 9  
    Już założyłem bezpiecznik jaki powinien być.dzięki za odpowiedzi.

Dodano po 4 [godziny] 5 [minuty]:

Dzięki za wszystko.Jestem trochę laikiem w tych sprawach.dopiero zaczynam.Zamierzam wymienić płyn hamulcowy w moim pasku mam już kupiony tylko nie wiem jak za to się zabrać,ponieważ jest on połączony ze sprzęgłem i wspomaganiem kierownicy i się trochę boje żeby czegoś nie zapowietrzyć.mogę prosić o jakąś poradę jak to zrobić w domowych warunkach??>..
  • Level 9  
    Małe pytanko.Chcę wymienić uszczelniacz na pompie sprzęgła, a nie wiem jak???proszę o pomoc.