Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno 126p a OC Ubezpieczenie i przegląd

oskarczan 13 Maj 2010 17:06 1297 7
  • #1 13 Maj 2010 17:06
    oskarczan
    Poziom 9  

Witam mam zamiar kupić 126 elx 2000 r za grosze , troche tylko lakier trzebaby zrobić ale to nie problem. OC jest do 16.08.2010 , przegląd do 4.07.2010.

Biorę go od kolegi , zarejestrowany na jego ojca , mam pytanie :
    -Jak spiszę teraz umowę i nie przerejestruje do 30 dni tylko zrobie w lipcu przegląd i dam kumplowi zeby zapłacił ubezpiezenie bo jest 169 zł i dopiero wtedy zarejestruje to grozi zaa to jakaś kara ?

Czy lepiej dogadać sie aby nie spisywać umowy do czasu opłaty OC na jego ojca z mojej kieszeni i dopiero potem zajrejerestrowac już z nowym przeglądem i OC?

Proszę o sugestie ;)

Nie zależy mi tak na tym aucie , zdałem prawko i chce ćwiczyć na razie a w wakacje kupuje coś większego tylko z OC myśle ze bardziej odsprzedam to komuś.

A gdybym nie kontynuował oc to musze zezłomować a przeglądu tez nie opłaca się robić na miesiąc i musiałbym zezłomowac już w lipcu;( Ale wtedy to nie opłaca mi sie w ogóle brać

P.S. Ile kosztuje zezłomowanie takiego auta ?

0 7
  • #2 14 Maj 2010 11:23
    kamil907
    Poziom 28  

Nie trzeba rejestrować w ciągu tych 30dni i nie ma za to żadnej kary. Jeśli chodzi o ewentualne złomowanie to dostaniesz grosze za malucha więc gdybyś chciał się pozbyć tego auta to pisz do mnie, chętnie kupię.

0
  • #3 14 Maj 2010 13:04
    cirrostrato
    Poziom 36  

W Warszawie na Strażackiej za kompletne autko podstawione do złomowania dostaje się średnio 100zł, wydział komunikacji za swoje czynności zabiera 10zł, zostaje 90zł...

0
  • #4 16 Maj 2010 11:55
    DJTiesto
    Poziom 17  

Kolego OC ci przeliczą wedle twoich + (ojca)zniżek także nieważne kiedy go kupisz.

Ważne żeby w dniu zakupu miał ważne OC i w dniu rejestracji ważny przegląd.

0
  • #5 16 Maj 2010 15:32
    ajpier
    Poziom 37  

oskarczan napisał:
    Czy lepiej dogadać sie aby nie spisywać umowy do czasu opłaty OC na jego ojca z mojej kieszeni i dopiero potem zajrejerestrowac już z nowym przeglądem i OC?

A pomyślałeś co będzie jak gdzieś przywalisz lub wjadą do ciebie.

0
  • #6 17 Maj 2010 19:33
    oskarczan
    Poziom 9  

ajpier napisał:
    oskarczan napisał:

A pomyślałeś co będzie jak gdzieś przywalisz lub wjadą do ciebie.

Ubezpieczenie jest do 16 sierpnia , chodzi o to ze chciałbym zapłacić tyle co jego ojciec 169 zł a nie 560 , nie jeździłbym bez oc. Do końca OC bym nie przerejestrowywał..

0
  • #7 17 Maj 2010 20:10
    DJTiesto
    Poziom 17