Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWF1030 usmażony transformator

13 Maj 2010 17:16 8608 3
  • Poziom 10  
    Witam
    Pomijając powód wyciągnięcia modułu sterującego po włożeniu go na miejsce jedną z kostek podpiąłem na odwrót (dwupinowa kostka z jednym czerwonym kabelkiem). Nie wciskałem na siłe, nie wiem dlaczego ale po prostu wszedł (może faktycznie troche ciężej niż prawidłową stroną)...nie ważne, stało się. Przekręciłem programator i zaczął smażyć się transformator na płytce (po ok 0,5sekundy wyłączyłem).
    Płytka wygląda dokładnie tak jak ta:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1358339.html
    PNC/ELC=914517209
    Wylutowałem transformator i na uzw. pierwotnym jest przerwa a na wtórnych 0,6 ohm i 0,5 ohm (niestety nie mam dokładniejszego miernika).
    Sprawdziłem kilka sąsiednich elementów i wydają się dobre.
    Wybaczcie, że nie daję swoich zdjęć ale jestem w fazie przeprowadzki i mam na razie tylko baaardzo ograniczonego i wolnego hotspot'a.
    Wiem, że mogło się spalić wiele innych elementów ale chciałbym zaryzykować wymianę tego transformatora.
    I tu pytanie czy ktoś wie gdzie to zdobyć/może akurat posiada?
    Przetrząsnąłem allegro i google i sklepy z podwieszonego na elektrodzie tematu i nic. Może cały moduł ktoś posiada niedrogo;)?
    Będę wdzięczny za wszelkie zainteresowanie, bo Kobieta mi już mocno marudzi, że pralki nie ma:)
    Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Poleciała Ci cała przetwornica ten transformatorek to w istocie dławik.Wymiana tylko tego elementu nic nie pomoże.
  • Poziom 10  
    dziękuję za odp.
    a gdzie ona jest i czy warto robić sobie ryzyko ją wymieniać (tzn. czy przepalenie wielu innych elem. jest wysoce realne) ?
    jeśli lepiej cały moduł to gdzie taki dostać?
    jak wspomniałem troche internetu przekopałem i nie znalazłem.
    Pozdrawiam:)