Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Strona internetowa z builder c++

13 Maj 2010 17:22 1949 9
  • Poziom 7  
    Witam,
    Mam stworzyć stronę, z której będzie można sterować układem mikroprocesorowym, sterującym temperaturą, podłączonym do drugiego komputera. Aplikację sterującą mam gotową w c++ builder 6, teraz tylko powinna ona znaleźć się w internecie, żeby można było sterować z innego komputera. Tzn cały program powinien znajdować się na komputerze serwerze, tam gdzie układ mikroprocesorowy, a na komputerze kliencie wchodziłoby się tylko na stronę internetową, wpisywało żądaną temperaturę i obserwowało przebieg zmian na wykresie. Jak to zrobić, żeby formularz z aplikacją był na stronie? Czytałem o WebSnapie, ale tam nie udało mi się dodać formularza z aplikacją do strony? Czy ktoś mógłby pomóc z tym WebSnapem? Chyba że jest łatwiejsze rozwiązanie...

Z góry dzięki za pomoc
  • Poziom 25  
    Uważam że o wiele łatwiej będzie wykonać całość w PHP. Osobiście jakoś nie widze tego rozwiązania w BCB. Borland nie kojarzy mi się z aplikacjami webowymi ale to może wynik mojej słabej znajomości tego środowiska :)
  • Poziom 7  
    Ale jak to miałoby wyglądać w php? tzn jak umieścić aplikację borlanda w php i w jaki sposób zmiana danych na stronie spowoduje zmianę w borlandzie...
  • Poziom 32  
    Chodzi tu raczej o taką stronę w PHP, która wywoływałaby zewnętrzną aplikację i pobierała od niej dane.
  • Poziom 40  
    Mimo że sam tego (jeszcze) nie robiłem, wiem że istnieje możliwość współpracy strony internetowej z aplikacją wykonywalną.
    Skoro masz gotową aplikację w C++, musiałbyś ją dostosować tak, żeby plik .exe mógł być umieszczony na serwerze i odpalany z linii komend z parametrami, a zwracać wynik.
    Zdaje się że służy do tego polecenie z php exec (albo shell_exec).
    Czyli: zwykła forma w HTML'u z polami do wyboru/wpisania parametrów (żądanej temperatury). Przycisk przekazuje dane z formy do strony .php -> tam polecenie exec z parametrami wywołuje Twój program -> program wykonuje obliczenia i zwraca wynik z powrotem na stronę -> ...
    Zakładając że wykres nie musi aktualizować się "online" to może zadziałać, jeżeli musi - to można spróbować powtarzać "zapytania" np. co 5s.
  • Poziom 25  
    Pisząc o PHP myślałem że przepiszesz całość do PHP. Jeśli chcesz program w C++ uruchamiać po stronie serwera to zainteresuj się CGI. Można też próbować z exec - tak jak napisał marcinj12.
  • Poziom 27  
    marcinj12 napisał:
    Mimo że sam tego (jeszcze) nie robiłem, wiem że istnieje możliwość współpracy strony internetowej z aplikacją wykonywalną.
    Popatrz jak działa byle PHP, z punktu widzenia serwera WWW jest "tylko" zewnętrzny program który jest wywoływany i wszystko co odeśle na strumień wyjściowy jest przesyłane do przez serwer do klienta www. Bazując na konfiguracji serwera www dotyczącej uruchamiania php możesz podpiąć dowolny własny program.
  • Poziom 25  
    Widzę dwa rozwiązania: tak jak już wyżej wspomniano, sterujesz programem poprzez skrypt php albo Twój program będzie również robił za serwer http. Można to w miarę prosto ogarnąć za pomocą TServerSocket (trzeba z grubsza poznać protokół) lub jeszcze prościej za pomocą jakiegoś gotowego komponentu (indy?).
  • Poziom 7  
    Tylko jak mam podać z php parametr do buildera? Bo oprócz rejestrowania zmian temperatury przez buildera ma być jeszcze możliwość zadania temperatury, czyli podania parametru na wejściu. I w jaki sposób pobierać dane? bo ma się pojawiać wykres, automatycznie się aktualizujący...
  • Poziom 25  
    Pierwsze co mi przychodzi na myśl to gniazda, sprawa chyba jasna, zwykła komunikacja sieciowa. Drugi sposób to komunikacja przez pliki. Skrypt php pisze do pliku dane polecenie, a Twój program je wykonuje i czyści plik, ewentualnie jeszcze zapisuje jakieś dane potrzebne skryptowi do innego pliku.