Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa B - gaśnie na gazie na biegu jałowym

meniu1 13 Maj 2010 17:36 4038 0
  • #1 13 Maj 2010 17:36
    meniu1
    Poziom 2  

Witam,

mam corsę B 97' 1,2i 3-drzwi silnik X12SZ (wtrysk jednopunktowy) z instalacją gazową z komputerem Autronic AL-700. Od pewnego czasu dzieje mi się tak, że gdy jadę na gazie, to po osiągnięciu temp silnika 92 st. C, silnik gaśnie na wolnych obrotach, np. gdy stoję w korkach. Odpalam ponownie silnik na benzynie (odpalanie jest zawsze na benzynie) i świeci się już kontrolka "check engine" a obroty silnika po odpaleniu przez kilka sekund falują, a po następnych kilku sekundach normują się i jest OK i przynajmniej nie gaśnie. Przełączam na gaz i znowu gaśnie. Odczytałem błąd - kod błędu to 25 -czyli "Injector valve - low voltage". Skasowałem kod błędu i jeździłem przez pewien czas tylko na benzynie. Na benzynie nic takiego się nie dzieje. Wyczyściłem silniczek krokowy (tak przy okazji to zespół wtryskiwacza razem z rurą doprowadzającą powietrze był strasznie ubrudzony jakąś mazią olejopodobną - macie jakieś pomysły co to jest i skąd się bierze?). Mierzyłem napięcie sondy lambda, wg mnie jest ok - na jałowym biegu skacze w zakresie ok. 0,2-0,8V. Zaczynam podejrzewać, że to jest wina instalacji gazowej, ale może Wy macie jakieś pomysły.

Podsumowując:
    - silnik gaśnie tylko na gazie po osiągnięciu temp ok 92 st. C.
    - silniczek krokowy wyczyszczony,
    - sonda jak dla mnie ok (może się mylę???)
    - kod błędu 25

Macie jakieś podejrzenia? Może wiecie dlaczego problem pojawia się tylko przy ok. 92 st. C? Co oznacza ten kod 25 "zawór wtryskiwacza - niskie napięcie"? Co to za syf, który dosłownie oblepiał zespół wtryskiwacza i zalegał w rurze doprowadzającej powietrze i skąd się bierze?

Dzięki za odpowiedzi,
    Mateusz.

2 0