Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

moto- cb do intercomu. Podłączenie mikrofonu i ptt.

MikH 13 May 2010 20:57 2390 1
    MikH
    Level 11  
    witam wszystkich.
    mam nadzieje przedyskutować z wami realność mojego rozwiązania.
    kupiłem lafayette atena i sirio t27. w samochodzie śmiga az miło. ale ten zestaw ma chodzić w moto. posiadam intercom kablowy z dodatkowym wejściem audio (są dwa gniazda na sety do komunikacji plus audio).
    przeszukując posty wyczytałem , że zwarcie w gruszce rx powoduje, że odsłuch jest stale włączony.
    pierwsze pytanie brzmi: czy zwierając rx w gruszce przy nadawaniu przy stale zwartym rx będę słyszał swój głos - a dokładnie czy to wyjdzie na wyjście głośniczka zewnętrznego.
    takie rozwiązanie uprości instalacje- mój głos do interkomu dostanie się przez wejście audio i nie będę musiał kombinować rozdwojenia sygnału na cb i intercom.
    drugie pytanie to właściwie prośba o pomoc: jak mam podłączyć mikrofon i wyłącznik ptt do gniazda w cb? wejście jest szesciopinowe i w gruszce jest przełączanie kanałow. chce podłączyć do wejścia cb tylko mikrofon i ptt na osobnych kablach, przełączanie kanałow będzie tylko w cb. przegrzebalem wsio i nigdzie nie ma schematu o lafayette atena.

pomozecie? ;)
    mirek

Dodano po 3 [godziny] 4 [minuty]:

pierwsze pytanie odszczekuje- hau hau.
    bo jak bede chcial rozmawiac z pasażerką to wszystko pójdzie w eter przez cb.
    będę więc musiał zrobić jakieś rozgałęzienie sygnału mikrofonu- żeby z jednego mica sygnał szedł do intercomu i do cb.
    tak czy inaczej pozostaje drugie pytanie- jak podłączyć mikrofon i ptt pod gniazdo sześciopinowe ateny.

pozdro4all
    MikH
    Level 11  
    witam ponownie.
    No, wygląda to na post jednego autora...
    rozumiem- za mało danych. rozebrałem mikrofon i pomierzyłem kabelki zgodnie z opisami znalezionymi w sieci.
    no i mam propozycję połączeń-przoszę żeby to ktoś zweryfikował.
    jeśli nie jest wciśnięty ptt mikrofon jest połączony z interkomem. RX jest cały czas do masy (sygnał będzie szedł z gniazda zewnętrznego do interkoma i na słuchawki, więc nic się nie będzie sprzęgać).
    moto- cb do intercomu. Podłączenie mikrofonu i ptt.
    jeszcze pytanie dotyczące wyjścia z cb na zewnętrzny głośnik- stąd będzie szedł sygnał na wejście audio interkomu. wnioskuję, że sygnał będzie za duży jak na to wejście- czy zastosować jakiś rezystor? jak?
    mam nadzieję na waszą pomoc.

mirek