Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pokrwanie grota cyną lutownica transformatorowa

13 May 2010 21:48 3150 3
  • Level 12  
    Witam zakupiłem lutownice transformatorową do lutowania w elektryce bo do elektronicznych dzieł to najlepsza oporowa. Ale do tematu wszystko ładnie grot się ogrzewa ekspresowo ale jak przychodzi do pokrywania kabla cyna to już nie jest tak jak miałem w starej polskiej lutownicy. Cyna w ogóle nie chwyta si grota, spływa w instrukcji napisali aby przed użyciem dokładnie pokryć grot cyną... tylko ona się nie przykleja moczyłem grot w kalafonii ale rezultaty zerowe. Najprawdopodobniej wynika to z mojej winy ale cóż pierwszy raz mam odczynienia z takim modelem. Dodaje zdjęcie "podobnej" lutownicy (nie mam aparatu aby zrobić fotkę swojej).
    Dziękuje z góry za wszelkie odpowiedzi i za chęć odwiedzenia tematu. Z poważaniem dragunoov.
    Pokrwanie grota cyną lutownica transformatorowa
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • TermopastyTermopasty
  • Level 34  
    Użyj lutownicy tylko do podgrzewania kabla, cyną dotykaj kabla i grota aż się rozpłynie po kablu. Kalafonię (jak nie ma w cynie) - podgrzej lekko grot włóż do kalafoni i po tem przytknij do kabla załącz lutownicę po podgrzaniu dołóż cynę.
  • TermopastyTermopasty
  • Level 10  
    drogi kolego. shadow0013 napisał już wszystko ale należy jeszcze dodać ,że ta lutownica z tym niesamowitym grotem jest gorsza jod twojej poprzedniej lutownicy.po 1. wyczyść nowy grot małą drucianą szczoteczką przed użyciem i nie szkodzi że jest już upaprana cyną , po 2.cyna nie będzie się lepiła do przewodu jeśli ją przegrzejesz wówczas wytopisz kalafonię zawartą w cynie i robią się takie gluty -wniosek- jeśli pobierzesz cynę wyłącz lutownicę i ponownie ją włącz dopiero przed bezpośrednim użyciem. po 3.używaj kalafonii niezależnie czy ona znajduję się w cynie , oczywiście co jakiś czas nie za każdym razem bo zbankrutujesz. Pozdrawiam napisz później jak postępy.
  • Level 13  
    Zmiana grota i pobielenie powinno pomóc.