Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podlaczyc pilota do centralnego zamka w Mercedesie C 93r

14 Maj 2010 00:33 6007 7
  • Poziom 9  
    Witam. Zakupiłem pilota z centralką firmy STIG do mercedesa c 202 93 rok 2.5 D. Chcę podłączyć ten zestaw do oryginalnego pneumatycznego zamka Mercedesa. Wydaje mi się że podłączyłem wszystko zgodnie z instrukcją tylko że działa mi tylko otwieranie z pilota i zamykanie z kluczyka nic poza tym. Prosze o pomoc bo już nie daje rady. Oto instrukcja: Jak podlaczyc pilota do centralnego zamka w Mercedesie C 93r
  • Relpol przekaźniki
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Powinieneś się wpiąć w któryś z przewodów sterujących , są 3, wszystko jedno w który się wepniesz. Trzeba pamiętać o jego rozcięciu. Sterowanie naprzemienne masą i plusem. Na mój gust to masz zamienione przewody biały i pomarańczowo czarny.
  • Spec od Mercedesów
    Pawel wawa napisał:
    Sterowanie naprzemienne masą i plusem.

I tu się mylisz :D
    C klasa z roku `93 to model 202. W tym aucie sterowanie jest minusami.
    Poniżej link do schematu:
    http://www.autolib.diakom.ru/CAR/Mercedes-Benz/1994/C220/SYSTEM%20WIRING%20DIAGRAMS/4861.pdf
    Schemat dotyczy auta z kluczykiem "scyzorykiem"
    Jak jest "rybka" (od roku `97) to sterowanie odbywa się poprzez sieć CAN
    Schemat który jest na obrazku powyżej nadaje się faktycznie do zamka pneumatycznego, ale sterowanego jednoprzewodowo (czyli starsze modele: 124, 126 i 201)
    Trzeba wykonać inne podłączenia, ale nie bardzo mam pojęcie jak rozmieszczone są wyprowadzenia przekaźników wewnątrz centralki tego alarmu.
    Może w instrukcji jest jeszcze jakiś schemat dla podłączenia: "sterowanie centralnego dwoma minusami"?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    Instrukcja podłączenia centralki jest taka: Jak podlaczyc pilota do centralnego zamka w Mercedesie C 93r Jak podlaczyc pilota do centralnego zamka w Mercedesie C 93r
    Czyli Kolega powinien skorzystać ze schematu pierwszego ze zdjęcia drugiego.
  • Poziom 9  
    I dalej,mam zdjecie środka centralki i przekaźnika który był w zestawie. Może teraz bedzie coś wiadomo,ponieważ nadal nie daje rady.
    Jak podlaczyc pilota do centralnego zamka w Mercedesie C 93r Jak podlaczyc pilota do centralnego zamka w Mercedesie C 93r Jak podlaczyc pilota do centralnego zamka w Mercedesie C 93r
    Czyli schemat pierwszy ze zdjęcia drugiego.

Dodano po 3 [minuty]:

Żadnych dodatkowych przekaźników już nie stosować. Pamiętać o zasilaniu całego urządzenia, stały plus i masa.
  • Poziom 9  
    Wszystko działa. Jednak schemat 1. Dziękuje za pomoc, sam chyba bym nie dał rady. POZDRAWIAM