Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Po aktualizacji biosu HP DV9780 padł

14 Maj 2010 01:17 2629 8
  • Poziom 9  
    Posiadam laptopa HP DV 9780 wykonałem uaktulnienie biosu do wersji F59 aktulizacja przebiegała niby pomyślnie wykonał restart i tu zonk laptop się nie włącza, czarny ekran,bios się nie wczytuje, palą się kontrolki z wyjątkiem CAPSLOCK który mróga a po naciśnieci przycisku a się na chwilę i znowu włącza. Wyłączenie następuje dopiero powyciągnięciu bateri i odłączeniu prądu. Proszę o pomoc.
  • Poziom 11  
    Witam

Poszukaj w Google jest opis jak zrobić specjalną dyskietkę i wgrać bios z dyskietki,stacja dyskietek na USB i kombinacja klawiszy.Lub wyciągnąć pamięć i na nowo ją oprogramować.Jest obok układu "kb" taki mały układ na osiem nóżek. Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    A z płyty CD da radę bo jak się próbuje uruchomić to dioda w DVD sygnalizuje co jakiś czas pracę.
  • Poziom 10  
    Poszukaj w google. Adam 100 dobry jesteś taki mały układ 8 nóżek hehehe.Wyciąga się łatwo:D programuje się sam:Dheh
  • Poziom 11  
    z płyty nie da się, tylko z dyskietki,oczywiście jak się jeszcze włącza komputer. układ biosu oprogramować nie jest problem, w serwisie więcej niż sto złotych nie powinni wziąć za ta usługę.Do kolegi Filu_seg w tym modelu dv co ma kolega,jest nowy rodzaj biosu, a wujek "google" ma dużo informacji co i jak zrobić. Na forum też jest temat biosu. Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Witam,

Po próbie aktualizacji BIOS'u z poziomu windowsa zobaczyłem black screen'a. Po przeczytaniu kilku artykułów udało mi się załadować BIOS'a (na nośniku USB) przy black screeanie. Kombinacja działa na większości Hp'eków (ja robiłem to na dv7-1199ew).

1.ściągamy z strony producenta BIOS, jest on w formacie FD, zmieniamy nazwę (np 30F4F2C0.FD na 30F3.BIN)
    2.wklejamy ten plik do pendrive
    3.odłączamy zasilanie od lapka
    4.wyjmujemy z lapka baterię
    5.wpinamy USB do lapka
    6.Trzymamy klawisz WINDOWS i B
    7.wpinamy zasilanie
    8.naciskamy power, trzymając WINDOWS i B
    Zobaczymy jak zaczyna przeszukiwać USB, słyszymy sygnały dźwiękowe co 2 s. Jeśli lapek się wyłączy to znaczy że BIOS się załadował, możemy teraz puścić wszystko i nacisnąć power. CIESZYMY SIĘ Z DZIAŁAJĄCEGO LAPKA !!! (jeśli pliki z usb się nie załadują, nie rezygnujemy - próbujemy do skutku ;p.)

Pozdrawiam,
    Michał Zań
  • Poziom 23  
    Zrób CLR CMOS poprzez wyciągnięcie baterii podtrzymującej. Często pomaga w takich przypadkach.
  • Poziom 21  
    Daj kość biosu do zaprogramowania koszt ok 50zł.
  • Poziom 9  
    Zakończyło się naprawą w serwisie nic nie pomagało. Naprawa kosztowała 233 zł (z przesyłką 50 zł w obie strony) powiedzieli mi że musieli wylutować kość biosu zaprogramować i wlutować.