Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Clio II, 2002r, 1,5dci, zapalające się świece żarowe

BabaZaKierownicą 14 May 2010 08:39 3782 8
    BabaZaKierownicą
    Level 9  
    Witam,
    Mam problem z zapalającą się kontrolką od świeć żarowych ( tak mi się wydaje, jest pomarańczowa i ma taką sprężynkę) kontrolka zapala się na chwilę i tylko w momencie postoju na biegu jałowym, towarzyszy temu głośniejsza praca silnika, nie wiem czy spada wtedy moc, bo nigdy w czasie jazdy mi się to nie zaświeciło. Sytuacja pojawia się zarówno na rozgrzanym silniku jak i na zimnym.
    Byłam w serwisie na badaniu samochodu, ale nic mi tam nie powiedzieli na temat tego.
    Czy ktoś miał taką sytuację? Jak rozwiązać ten problem?
    Proszę o odpowiedź.
    BabaZaKierownicą
    Dandi26
    Level 12  
    Może być chwilowe zwarcie sterownika świec żarowych

Dodano po 1 [minuty]:

Spróbuj odłączyć jedną świecę i zobacz co się dzieje
    BabaZaKierownicą
    Level 9  
    Dziękuję za podpowiedź.
    amm212
    Level 17  
    Proponuje udać się do mechanika zrobić diagnozę komputerową sprawdzić czy nie ma błędów . od tego bym zaczął. Jeśli w serwisie nie było to zlecone to zrobili tylko przegląd i tyle.
    User removed account
    User removed account  
    BabaZaKierownicą
    Level 9  
    Pojechałam do salonu żeby wyjaśnili tą sprawę, ale nic nie znaleźli.
    VITKINS63
    Level 12  
    Jak masz jakiegoś znanego mechanika to niech zajrzy do zaworu EGR.Znajduje się w górnej tylnej części silnika.A przyczyna to najpewniej nie domykający się zawór.( olej+spaliny= smoła)

Dodano po 6 [minuty]:

Świecenie tej kontroli nie musi oznaczać świec żarowych.On odpowiada za błąd elektryczny w układzie silnika, Coś ci z serwisu ściemniają,Takie błędy są zapamiętane w układzie kalkulatora wtrysku! Ja bym pojechał z reklamacją!
    pozdrawiam!!!!!
    manta
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jedz zrób diagnoze z podglądem parametrów i wtedy szukaj.
    BabaZaKierownicą
    Level 9  
    Przez ostatnie trzy dni zrobiłam jakieś 1000km i nic mi się nie zaświeciło, ale pojadę do mechanika żeby mi to EGR sprawdził.