Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Focus kombi 2001 Tylna wycieraczka działa na "raty

wizardrz 14 May 2010 14:53 3348 5
 • #1
  wizardrz
  Level 2  
  Witam.
  Mam problem z tylną wycieraczką Forda focusa Kombi 2001 rok. Mianowicie po przełączeniu na przełączniku kierownicy na tylną wycieraczkę pióro idzie o 1/4 i tak co kilka, kilkanaście sekund przesuwa się do pozycji z drugiej strony. Natomiast po użyciu spryskiwacza wykonuje pełny wachlarz i staje.

  Czy ktoś może miał podobny problem lub może podać jakiegoś linka gdzie można znaleźć rozwiązanie takiego problemu. Przekopałem google ale niestety nie znalazłem podobnego przypadku.
 • #2
  kris3300
  Level 10  
  Z doświadczenia wiem, tzn. z doświadczenia samochodu moich rodziców wiem, że albo jest do wymiany pióro wycieraczki, albo samochód był myty płynem z woskiem i ten płyn dostał się na szybę i to powoduje tarcie wycieraczki. Jeśli to nie to, to może być wina silniczka.
 • #3
  TrzyEr
  Level 17  
  sprawdź przekaźniki od wycieraczek ( nad bezpiecznikami pod kierownicą z lewej) ale niestety musisz odkręcić całą skrzynkę bo inaczej nie dojdziesz do nich.
 • #4
  piotrekn95
  Level 24  
  Sprawdz czy coś nie przyciera. Podnieś wycieraczke i uruchom.
 • #5
  wizardrz
  Level 2  
  Też myślałem że może coś blokuje wycieraczkę ale po wciśnięciu tylnego spryskiwacza pióro wykonuje normalny cykl ścierania. Jeśli się odsunie wycieraczkę od szyby nadal w normalnym trybie robi 1/4 przesunięcia i zatrzymuje się. Po kilku czasem kilkunastu sekundach idzie znowu o 1/4.

  Sprawdzę jeszcze przekaźnik jak go namierzę :). Może to rzeczywiście jest przyczyna
 • Helpful post
  #6
  viper555
  Level 39  
  W silniczku uszkodzona krańcówka. Przekaźnik daje tylko impuls.P