Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Focus kombi 2001 Tylna wycieraczka działa na "raty

wizardrz 14 May 2010 14:53 3348 5
    wizardrz
    Level 2  
    Witam.
    Mam problem z tylną wycieraczką Forda focusa Kombi 2001 rok. Mianowicie po przełączeniu na przełączniku kierownicy na tylną wycieraczkę pióro idzie o 1/4 i tak co kilka, kilkanaście sekund przesuwa się do pozycji z drugiej strony. Natomiast po użyciu spryskiwacza wykonuje pełny wachlarz i staje.

Czy ktoś może miał podobny problem lub może podać jakiegoś linka gdzie można znaleźć rozwiązanie takiego problemu. Przekopałem google ale niestety nie znalazłem podobnego przypadku.
    kris3300
    Level 10  
    Z doświadczenia wiem, tzn. z doświadczenia samochodu moich rodziców wiem, że albo jest do wymiany pióro wycieraczki, albo samochód był myty płynem z woskiem i ten płyn dostał się na szybę i to powoduje tarcie wycieraczki. Jeśli to nie to, to może być wina silniczka.
    TrzyEr
    Level 17  
    sprawdź przekaźniki od wycieraczek ( nad bezpiecznikami pod kierownicą z lewej) ale niestety musisz odkręcić całą skrzynkę bo inaczej nie dojdziesz do nich.
    piotrekn95
    Level 24  
    Sprawdz czy coś nie przyciera. Podnieś wycieraczke i uruchom.
    wizardrz
    Level 2  
    Też myślałem że może coś blokuje wycieraczkę ale po wciśnięciu tylnego spryskiwacza pióro wykonuje normalny cykl ścierania. Jeśli się odsunie wycieraczkę od szyby nadal w normalnym trybie robi 1/4 przesunięcia i zatrzymuje się. Po kilku czasem kilkunastu sekundach idzie znowu o 1/4.

Sprawdzę jeszcze przekaźnik jak go namierzę :). Może to rzeczywiście jest przyczyna
  • Helpful post
    viper555
    Level 39  
    W silniczku uszkodzona krańcówka. Przekaźnik daje tylko impuls.P