Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Focus kombi 2001 Tylna wycieraczka działa na "raty

14 May 2010 14:53 3159 5
  • Level 2  
    Witam.
    Mam problem z tylną wycieraczką Forda focusa Kombi 2001 rok. Mianowicie po przełączeniu na przełączniku kierownicy na tylną wycieraczkę pióro idzie o 1/4 i tak co kilka, kilkanaście sekund przesuwa się do pozycji z drugiej strony. Natomiast po użyciu spryskiwacza wykonuje pełny wachlarz i staje.

Czy ktoś może miał podobny problem lub może podać jakiegoś linka gdzie można znaleźć rozwiązanie takiego problemu. Przekopałem google ale niestety nie znalazłem podobnego przypadku.
  • Level 9  
    Z doświadczenia wiem, tzn. z doświadczenia samochodu moich rodziców wiem, że albo jest do wymiany pióro wycieraczki, albo samochód był myty płynem z woskiem i ten płyn dostał się na szybę i to powoduje tarcie wycieraczki. Jeśli to nie to, to może być wina silniczka.
  • Level 17  
    sprawdź przekaźniki od wycieraczek ( nad bezpiecznikami pod kierownicą z lewej) ale niestety musisz odkręcić całą skrzynkę bo inaczej nie dojdziesz do nich.
  • Level 24  
    Sprawdz czy coś nie przyciera. Podnieś wycieraczke i uruchom.
  • Level 2  
    Też myślałem że może coś blokuje wycieraczkę ale po wciśnięciu tylnego spryskiwacza pióro wykonuje normalny cykl ścierania. Jeśli się odsunie wycieraczkę od szyby nadal w normalnym trybie robi 1/4 przesunięcia i zatrzymuje się. Po kilku czasem kilkunastu sekundach idzie znowu o 1/4.

Sprawdzę jeszcze przekaźnik jak go namierzę :). Może to rzeczywiście jest przyczyna
  • Helpful post
    Level 39  
    W silniczku uszkodzona krańcówka. Przekaźnik daje tylko impuls.P