Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mobilna grafika z lapka ASUS GF9650 - problemy z instalacją.

14 Maj 2010 17:41 863 1
  • Poziom 9  
    Witam.

Kolega zakupił sobie poprzez net jakaś grafikę z Asus-a.
    Model karty graficznej GF 9650.
    Karta ta miała być zamontowana w Acerze 7530.

I pojawiły się problemy. Kartę wsadziłem skręciłem i.... próba instalacji. Po 2 godzinach znalazłem jakiś zmodyfikowany plik ini zainstalował. Ale że laptop posiada Hybrid SLI i brak wsparcia dla XP, 3D mark chodził na integrze 9100. Albo nie potrafiłem przełaczyć bo nie ma nigdzie takich opcji.

Pod Vistą i W7 sterowniki żadne nie chcą iść ... gdzieś wyczytałem że pomaga update biosu karty graficznej.

I tu mam kilka pytań.
    Skąd zciągnąć ten bios... mam tylko zdjęcie karty grafiki. Zadnego konkretnego modelu.

Czy nic mi się z acerkiem nie stanie podczas tej procedury (posiada on również integrę 9100)

Czy Hybrid SLI nvidi ma wpsarcie pod XP ? jeśli tak to w jaki sposób przełaczyć karty aby w trybie 3D korzystał z 9650 a podczas normalnej pracy z 9100 ?

Zdjęcie grafiki w załączniku
  • Poziom 14  
    twój acer może mieć tzw. "czarne listy" sprzętu wpisane do bios (dlatego należy na to patrzeć podczas kupowania sprzętu do lapka, pod jakim będzie działać), możesz kombinować z flashowaniem ale prościej jest sprzedać i kupić wersję niezablokowaną do acera.