Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SGH-GT S5230 (Avila) bateria-czy należy ją formatować

14 Maj 2010 18:44 3916 7
  • Poziom 11  
    Chciałbym się dowiedzieć czy w Samsungu Avila należy formatować baterię. Jakiś czas temu kupiłem telefon, sformatowałem baterię ale ta o dziwo trzyma mi tylko 2 dni.(przy jej normalnym użytkowaniu muszę ładować dwa razy dziennie). Nie wiem co może być przyczyną tego.

Jedyne co to muszę kupić nową baterię ale nie wiem czy znów ją formatować??

DZIĘKUJE I POZDRAWIAM
  • Spec od GSM
    Co rozumiesz przez normalne użytkowanie?? W tym modelu bateria normalnie trzyma ok 3 do 4 dni nie więcej.
  • Poziom 34  
    Nowoczesnych baterii polimerowych się nieformatuje, taki proces nieodwracalnie ZMNIEJSZA ich maksymalną pojemność a więc i czas pracy telefonu. Z drugiej strony 2 dni przy średniointensywnym użytkowaniu tego telefonu to nie tak źle, duży LCD żre baterie strasznie.
  • Poziom 27  
    OlekMTG gdzie widziałeś w Avili baterie polimerowa ? Bateria jest litowo-jonowa a co do tego że formowanie ZMNIEJSZA pojemność baterii to jeszcze więkasz bzdura a w ogóle baterie się formuje a nie formatuje. Co do formowania baterii to jestem zdania ze wystarczy ja rozładować i naładować do końca 3 razy i nie trzeba jest ładować po 12h bo to nic nie daje ale ilu fachowców tyle opini.

Żeby nie było spekulacji
    http://telepolis.pl/telefony.php?id=1681#parametry
    czarno na białym bateria litowo-jonowa.

Z ciekawości wziąłem instrukcje od Nokii X3 i nie ma nic w instrukcji o procesie formowania baterii. Jest za to informacja że nie ma potrzeby trzymania telefonu pod ładowarka dłużej niż do pełnego naładowania.
  • Poziom 9  
    hmm ja avile mam od listopada i szczerze mówiąc baterie do ładowania za pierwszym razem podłączyłem na jakieś 6h i trzyma 3-max 5dni z normalnym użytkowaniem szkoła-dom sms, rozmowa, słuchanie muzyki
  • Poziom 11  
    temat uważam za zamknięty.
  • Poziom 18  
    Ja i kilka innych znajomych nie formatowało baterii, a trzyma 5-8dni, nie wiem czemu 3 dni to dla was dużo, ten telefon zaskoczył mnie najbardziej właśnie tym że tak długo działa bez ładowania.
  • Poziom 11  
    Kupiłem nową baterię i trzyma ok 4-5 dni
    :D:D