Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monoblock - znajduje programy z Astry ale nie wyświetla.

RemuS2612 14 Maj 2010 20:36 2262 4
  • #1 14 Maj 2010 20:36
    RemuS2612
    Poziom 2  

Witam,
    Ostatnio musiałem wymienić konwerter na nowego quada w celu podłączenia 2 dekoderów HD PVR Cyfry +. Stwierdziłem, że jeżeli już wymieniam konwerter to wolę trochę dopłacić i kupić monoblocka. Jednak pojawił się pewien problem... Po zamontowaniu konwertera sygnał z Hot Birda jest b. dobry bo dekoder pokazuje 4-4,5 (5 jest max) ale coś dziwnego dzieje się z Astrą - dekoder znajduje programy z tej satelity, dodaje je do listy programów, ale kiedy wybieram kanał nadawany z Astry po kilkunastu sekundach czarnego ekranu dekoder wyświetla komunikat o słabym sygnale. Z Hot Birda działa wszystko bez problemu. Na 2 dekoderach ma miejsce ta sama sytuacja. Początkowo myślałem że to może wina anteny (110cm) ale to chyba nie to... bo gdyby antena była zła w ogóle nie znalazłoby kanałów z Astry, ale znajduje - tylko pokazać ich na ekranie nie chce :( Proszę o pomoc, gdyż nie wiem jaki jest tego powód.

dekodery: PACE pvr hd (z podłączonymi 2 kablami od sat) + Philips pvr hd (1 kabel od sat)
    konwerter: Inverto Black pro Quad monoblock 23mm Lnb 6stopni

0 4
  • #2 14 Maj 2010 20:44
    ansat
    Poziom 25  

Antena 110 cm nie nadaje się do monoblocka.Programy z Astry są zapisane w pamięci dekodera.

0
  • #3 14 Maj 2010 20:46
    RemuS2612
    Poziom 2  

Owszem - kilka programów jest zapisanych w pamięci ale pojawiły się nowe których wcześniej nie było jak np. Astra promo HD i wiele innych.

0
  • #4 14 Maj 2010 21:37
    ansat
    Poziom 25  

Te dekodery nic same nie znajdą wszystko mają zaprogramowane przez C+.

0
  • #5 14 Maj 2010 22:47
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Antena 80 cm lub zmiana konwertera na dwa twiny + diseqc.
    Lista jest ładowana przez operatora i dekoder sam NIC nie potrafi odnaleź!

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo