Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP DV6000 znikające podswietlenie matrycy

wanek35 14 Maj 2010 23:22 3863 9
  • #1 14 Maj 2010 23:22
    wanek35
    Poziom 9  

Witam. Mam dość dziwny problem z podświetleniem matrycy w laptopie HP DV6000 mianowicie po włączeniu laptopa nie wlącza się podświetlenie matrycy ale po wyjęciu i włożeniu (przy odpalonym lapku) taśmy z inwertera podświetlenie załacza się i potem laptop działa normalnie. Potem podświetlenie przez kilka włączeń działa normalnie ale po jakimś czasie znów podświetlenie się nie załącza (czas właściwego działania jest przypadkowy czasem jeden dzień czasem tydzień czasem dwa). Wymieniałem inwerter ale ten sam efekt (wprawdzie inwerter był używany i nie sprawdzony ale takie same objawy więc chyba to nie to). W sumie laptopa można używać ale to trochę męczące. Przeglądałem forum ale takiego przypadku nie znalazłem, może ktoś pomoże

0 9
  • #2 15 Maj 2010 22:10
    prezes475
    Poziom 11  

a mierzyłeś napięcia wchodzące na inwerter? przed i po zgaśnięciu?
    Zmierz przed i po ;) podaj z fotką ;)

ten sam problem mam może wspólnie do czegoś dojdziemy

0
  • #3 16 Maj 2010 08:37
    wanek35
    Poziom 9  

Niestety nie mam czym zmierzyć napięć nie jestem fachmanem w tej dziedzinie problem wydaje mi sie jakis nie logiczny stawiałem na zimny lut na złączu w płycie ale po zastartowaniu świetlówki poprzez wyjęcie i włożenie wtyczki potem jakiś czas wszystko śmiga, któregoś dnia zauważyłem że ponowny brak podświetlenia jest poprzedzony jakby wyładowaniem tzn.na chwilę (przy wyłączonym lapku) błysnie podświetlenie i potem znów po włączeniu matryca się nie podświetla

0
  • #4 16 Maj 2010 10:44
    Kristoff10
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jak możecie sprawdźcie z inną świetlówką i z inną taśmą matrycy...

0
  • #5 16 Maj 2010 10:53
    wanek35
    Poziom 9  

Z inna taśmą matrycy oraz inwerterem sprawdzałem ale efekt taki sam świetlówki nie sprawdzałem ale aż tak to nie chcę grzebać bo w sumie lapek chodzi tylko od czasu do czasu muszę wypiąć i wpiąć taśmę do inwertera a w tej dziedzinie mistrzem nie jestem i mogę tylko pogorszyć

0
  • #6 16 Maj 2010 14:01
    Kristoff10
    VIP Zasłużony dla elektroda

To sprawdź na innej matrycy jak masz do takowej dostęp...

0
  • #7 16 Maj 2010 14:52
    wanek35
    Poziom 9  

nie mam dostępu do innej matrycy poza tym musiałbym ją mieć podpiętą dość długi czas ostatnio lapek działał właściwie prawie miesiąc już myślałem że mu przeszło ale 3 dni temu zonk i brak podswietlenia mała operacja i znowu ok ale musze mieć zdjętą ramkę matrycy i trochę mnie to wkurza myślałem że może ktoś wie co może być wtedy zaniósł bym do serwisu żeby zrobili, wczesniej laptop był w "serwisie" i nawet nie umieli włączyć żeby działał na zewnętrznym monitorze i stwierdzili uszkodzoną kartę graficzną także jak się nie powie co mają wymienić to pół laptopa wymienią albo ekstremalnie zepsują całkiem

0
  • #8 28 Lip 2010 11:48
    thimo
    Poziom 12  

A czy może mi ktoś "nazwać" 40-pinowe złącze matrycy (najlepiej od razu gdzie mogę takie kupić)? Chodzi o to na płycie głównej. I jeszcze drobne pytanie: jak powinien wyglądać sygnał ENA podawany na inwerter i z którego elementu na płycie pochodzi? Nie mogę doczytać się gdzie szła odklejona dawno ścieżka złącza matrycy.

Płyta dv6233 już jakiś czas po zalaniu. Obraz jest tylko na początku (logo hp), ale bez podświetlania. Zauważyłem że zaśniedziało kilka pinów "od prawej" strony tego złącza. Mam nadzieję że to wina tylko złącza, a nie chipsetu itp. Pozdrawiam.

0
  • #9 14 Lut 2011 13:08
    arclite
    Poziom 9  

Mam pytanie otóż mój brat chciał wymienić inwerter w takim laptopie i wcisnął wtyczkę od strony zasilania na siłę i dwa piny w inwerterze weszły w jeden otworek co mogło się zepsuć że nie działa podświetlenie na nowym inwerterze ?? proszę o pomoc .....

0
  • #10 08 Wrz 2012 15:07
    wanek35
    Poziom 9  

Wina jednak po stronie inwertera. Zamykam.

0
  Szukaj w 5mln produktów