Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

126 el gaśnie na wolnych obrotach

donndamiano 15 Maj 2010 00:35 2282 5
  • #1 15 Maj 2010 00:35
    donndamiano
    Poziom 2  

Witam. Od roku jestem posiadaczem fiata 126el rocznik 95. Już nie jedno przeszedłem z tym autkiem. Fiacik nie jedną naprawę już przeszedł. Mój problem jest następujący: normalnie odpalam go na ssaniu, po rozgrzaniu silnika wyłączam je. Auto normalnie sobie przejeżdża(wraz z hamowaniem na światłach) z 6-10 km po czym nagle przy hamowaniu traci obroty i gaśnie.Na ssaniu nie ma tego problemu. Rok temu przeżyłem podobny incydent z tym że nie trzymał w ogóle wolnych obrotów. Okazało się że to zabrudzony gaźnik.Był czyszczony z jakieś 9 miechów temu. Tym razem objawy wg mojej opinii są troszkę inne. Dysza wolnych obrotów została ucięta(po tym jak zaczął gasnąć )więc to na pewno nie to. Świece przeczyściłem . Zdziwił mnie fakt, że jak otworzyłem klapę na działającym silniku to jeden z kabli zapłonowych świecił. Kable wymieniłem na nowe. Niestety i to nie pomogło. Dodam jeszcze że zimą miałem problem z kablem co idzie do rozrusznika. Po wjechaniu w śnieg po chwili rozładowywało mi cały akumulator w 3 sekundy. No i na to wszystko od pewnego czasu moje wycieraczki podczas deszczu wariują. Znaczy się nie chcą się wyłączyć na pierwszym ustawieniu, szaleńczo zbierając deszcz a na drugim wyłączają się przy hamowaniu bądź wcale. Niestety moja wiedza na temat samochodów jest niewielka, a mechanik stwierdzi zapewne że u niego się nic nie dzieje i maluch będzie bezsensu stał na warsztacie. Dlatego zwracam się o pomoc do forumowiczów...

0 5
  • #2 15 Maj 2010 00:42
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Zmień mechanika to raz, dwa to że ucięta jest iglica zaworka, nie znaczy, że nie zapchała się dysza. I to jest problem. Następny to masa przy silniku od wycieraczek.

0
  • #3 15 Maj 2010 01:53
    donndamiano
    Poziom 2  

No tak tylko dysza była przeczyszczona i ucięta i nic to nie dało. Ale to co mam zrobić z tym silnikiem od wycieraczek? Prosiłbym łopatologicznie bo nie bardzo znam się na elektryce!

0
  • #4 15 Maj 2010 02:06
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Poprawić masę na czarnych przewodach przykręconych do nadwozia w okolicy silniczka.

0
  • #5 15 Maj 2010 02:07
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

No przecież ci Paweł napisał - masa na silniku do sprawdzenia. Dodatkowo do sprawdzenia wyłącznik w korpusie mechanizmu.
    Prościej się nie da.

0
  • #6 15 Maj 2010 02:10
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Co do wolnych obrotów warto jeszcze sprawdzić czy ssanie cofa się do końca, przez poluzowanie śrubki na lince ssania i próbę odciągnięcia maksymalnie do siebie dźwigienki ssania. Jak to jest dobrze to warto zwrócić uwagę na śrubkę regulacji wolnych obrotów, jest ona wkręcona w blaszkę gaźnika poruszaną takim metalowym cięgnem. Powinna być ze sprężynką. Wkręcając ją w prawo zwiększamy obroty a wykręcając zmniejszamy.

0