Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tecumseh Prisma 40 - nie odpala

15 Maj 2010 10:31 10657 14
 • Poziom 22  
  Witam....
  W kosiarce z silnikiem Prisma 40 nie ma możliwości jej uruchomienia. Mozna szarpać i szarpać i nic..... Iskra jest Ok, natomiast nie odpali nawet po wlaniu paliwa do cylindra. Przy wykręconej świecy i wyjętym bagnecie widać jak mocno wypryskuje olej na zewnątrz skrzyni. W oleju raczej nie czuć benzyny. Przy próbie uruchamiania w czasie szarpania wyczuwalny jest różny opór- czasami trzeba pociągnąć b. mocno! Eksploatacja na tej kosiarce jest minimalna.
  Posiadam kosiarkę z podobnym silnikiem Vantage 35 mocno już wyeksploatowaną , ale ta pali najwyżej po 2-3 szarpnieciach, tak samo jak z Brigsem XTE 5KM, a w Prismie mimo ,że jest nowsza jakieś cuda, już nie wiem co z nią zrobić!!!!
  Przeczytałem wypowiedzi dotyczące problemów z tecumsehami. Chce problem rozwiązać sam , przy waszej pomocy. Proszę o sugestie, uwagi i ukierunkowanie w moich poczynaniach..... .
  pozdrawiam Sławek
 • Poziom 12  
  Czy jest ten silnik nowy? Miałem ten sam problem, zadzwoniłem do centralnego serwisu i... okazało się że nie zwolniłem hamulca silnika. Normalnie jest zablokowany, silnik ciężko chodzi a ponadto odcina iskrę.
 • Pomocny post
  Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 22  
  Obejrzałem silnik z wykręconą świecą i wglądem do wlewu oleju, Przez otwór po świecy można stwierdzić, że zawory poruszają się i w rytm ich poruszania (obrót korbowodu i przemieszczanie się tłoka) następuje podnoszenie i opadanie menisku oleju. Można więc sądzić ,że wałek rozrządu działa- nie jest ukręcony. Koło zamachowe nie wydaje się ruszone.
  Co jeszcze sprawdzić?
  - gaźnik,
  - odpowietrzenie,
  - ponownie cewkę
  - kondensator?
  pozdrawiam Slawek
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 22  
  Cewka ustawiona na 0,3 wg. paska blachy o tejże grubości, natomiast ustawienie koła zamachowego przyznam ,że tylko oglądałem- patrzyłem czy nie jest luźne, i nie przeanalizowałem wg.położenia tłoka i zaworów ....
  pozdrawiam Sławek
 • Pomocny post
  Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 11  
  Sprawdż czy masz dobrze rozrząd ustawiony na znakach,kropeczki na kołach zębatych czy się schodzą w jednym momencie
 • Poziom 22  
  Sprawdziłem czy klinek na kole zamachowym nie jest ścięty- jest na miejscu ,cały ( w kształcie litery "L", iskra jest OK, a po probie uruchomienia następuje jedno fuknięcie, ale niestety w gaźnik, więc czyżby przestawiony zapłon? jak to sprawdzić , jak naprawić?Czy te znaki z postu wyżej, to trzeba demontować silnik?
  pozdrawiam Sławek
 • Poziom 22  
  Silnik nie był rozbierany i jest w b.dobrym stanie zewnętrznym. jutro zdejmę miskę i zobaczymy znaki.....
  A tak a propo : czym się różnią silniki Vantage od Prismy?
  pozdrawiam Slawek
 • Pomocny post
  Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 22  
  P. Rychu! Kosiarka uruchomiona. Był przestawiony rozrząd!. Ustawienie kół zębatych na znakach dało efekt pozytywny!
  Ciekawe też co piszesz, o tych różnicach.... . Ten mój Vantage to już wytłuczony ale ładnie pali i przy Ostrym nożu daje sobie radę nawet z dość dużą trawą.
  Slawek
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 22  
  Ha... Kosiarkę kupiłem na złomowisku za 30 PLN. Kupiłem bo jej stan zewnetrzny jest idealny!. Miałem zamiar na obudowie tej kosiarki przebudować silnik Vantage. Po zabiegach jak z wyżej kosiarka pracuje !
  Była zdejmowana miska olejowa ponieważ uszczelka pod nią miała przerwaną jedną dziurkę na śrubę. Dziękuję jeszcze raz za pomoc. Odtworzyłem fajny sprzęt za małe pieniądze! Warto więc pozaglądać na to co ludzie wyrzucają jako bezwartosciowe. Warto tez zapytać : JAK TO JEST ZROBIONE?
  Kiedyś używalem kosiarki Solo Piano z Kleinmotor Solo 2T bardzo miła i sympatyczna maszyna . Skonstruowana w sposób przemyślany- napęd od góry, pełny przekró wyrzutu, wentylator do wyrzutu, regulacja podnoszenia jednym uchwytem, ale nie ma nic wiecznego - umarła..
  pozdrawiam Sławek