Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe życie laptopa - Ramka Multimedialna

kleszcz10 16 Maj 2010 22:51 28823 54
    kleszcz10
    Poziom 11  
    Na początek dodaje obiecany film w lepszej jakości .

Link

MasterMatan napisał:

Na Intel Pentium 266mhz działał mi emulator NES, SNES, GB i GBC, emulator GBA niestety nie poszedł. Dla PSX potrzebny jest najlepiej procek 900mhz a do emulacji Nintendo64 1GHz. Na Twoim sprzęcie będzie działało to ładnie i szybko.

Na razie testuje te emulatory na podobnym sprzęcie więc nie wiem czy kiedykolwiek będę któryś instalował w tym projekcie.

Co do karty CF niestety ten laptop nie ma obsługi botowania z pamięci usb i tym podobnych dlatego musiałbym dokupywać dodatkową przejściówkę.

Pomysły innych użytkowników to bardzo mi się podobają. Jedne są mniej lub bardziej ciekawe jednak każdy coś wnosi do tego projektu.
  • Sklep HeluKabel
    kitor
    Poziom 34  
    Co do CFki to chyba właśnie o to kolegom chodziło, przejściówka CF - IDE 2.5 kosztuje kilka złotych w serwisach aukcyjnych. Tylko, że wtedy faktycznie trzeba by system pozbawić swapa (tfu, pagefile), bo kartę zaorze w mgnieniu oka.
  • Sklep HeluKabel
    timi222
    Poziom 11  
    Bardzo fajnie, mam pytanie czy program do sterowania Ir obsługuje IRDe na USB, ponieważ nie posiadam portu RS.

A tak na marginesie fajna opcją było by jak by matryca włączała się wtedy jak ktoś jest w pomieszczeniu, któreś ramki takie coś mają na pewno ograniczyło by to zużycie prądu.
    kleszcz10
    Poziom 11  
    timi222 napisał:
    Bardzo fajnie, mam pytanie czy program do sterowania Ir obsługuje IRDe na USB, ponieważ nie posiadam portu RS.

A tak na marginesie fajna opcją było by jak by matryca włączała się wtedy jak ktoś jest w pomieszczeniu, któreś ramki takie coś mają na pewno ograniczyło by to zużycie prądu.

Tak tylko trzeba by zastosować inny plugin i w tedy nie było by problemu z czujką pod usb. A opcja z czujnikiem ruchu jest spoko nawet o tym nie pomyślałem bo w sumie poco ma być matryca włączona skoro niema nikogo w pokoju:D
    krzysiul
    Poziom 19  
    Bullseye napisał:
    Co do systemu to mogę polecić XBMC (jako nakładka na Windowsa oraz jako samodzielny system) doskonale się nadaje do tego :)

Natomiast na pewno nie bedzie dobrze działać na tym sprzęcie - szczególnie jeżeli chodzi o np. odtwarzanie filmików z Youtube. Wymaga bowiem trochę mocniejszej grafiki niż zintegrowana tam karta. (Shader Model > 3.0)
    kleszcz10
    Poziom 11  
    Bullseye napisał:
    Co do systemu to mogę polecić XBMC (jako nakładka na Windowsa oraz jako samodzielny system) doskonale się nadaje do tego :)

Miałem już wcześniej styczność z tym systemem ale jest on raczej przeznaczony dla komputerów typu media center a nie dla takich małych ramek :D.
    tiggerek1982
    Poziom 15  
    witam także od roku mam taka rameczkę. i wcale nie jestem zły z tego powodu ze całość wyświetla tylko zdjęcia.

generalnie ma kartę wifi i połączona jest z siecią lokalną. pełni role także dysku sieciowego dla nowych zdjęć (taki mały beckup jeśli na innych kompach zaginą (do tworzenia takich beckup-ów polecam acronisa ) więc zawsze wyświetla także i najnowsze zdjęcia :) a oprogramowaniem teamviewer mam łatwy dostęp do niej .

całość zrobione ze starego lapka .

Code:
    [URL=http://img100.imageshack.us/i/20100517456.jpg/][img]http://img100.imageshack.us/img100/5237/20100517456.th.jpg[/img][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

a co do marnotrawstwa prądu, no Panowie proszę was, niektórzy widzą w tym na szczęście trochę pasji i zabawy a nie tylko przeliczają opłacalność.

pozdrawiam
    kleszcz10
    Poziom 11  
    tiggerek1982 napisał:
    witam także od roku mam taka rameczkę. i wcale nie jestem zły z tego powodu ze całość wyświetla tylko zdjęcia.

generalnie ma kartę wifi i połączona jest z siecią lokalną. pełni role także dysku sieciowego dla nowych zdjęć (taki mały beckup jeśli na innych kompach zaginą (do tworzenia takich beckup-ów polecam acronisa ) więc zawsze wyświetla także i najnowsze zdjęcia :) a oprogramowaniem teamviewer mam łatwy dostęp do niej .

całość zrobione ze starego lapka .

Code:
    [URL=http://img100.imageshack.us/i/20100517456.jpg/][img]http://img100.imageshack.us/img100/5237/20100517456.th.jpg[/img][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

a co do marnotrawstwa prądu, no Panowie proszę was, niektórzy widzą w tym na szczęście trochę pasji i zabawy a nie tylko przeliczają opłacalność.

pozdrawiam

Na jakim systemie chodzi twoja ramka? No też się przymierzam do zamontowania w mojej ramce karty wifi tylko problem jest z jej umiejscowieniem.
    Rafraf
    Poziom 16  
    mam kilka starych laptopoow kupionych po to aby z nich zrobic ramki cyfrowe, ale po jakims czasiew stracilem zapal i jakis widok na realny sens takiego przedsiewziecia... no ale chyba przywrociles mi wiare hehe.

jeden nawet czesciowo juz przebudowany mam.. moze skoncze moze nie, ostatnio ruszylem do innego projektu ktory w piwnicy przelezal 3 lata ;d
    szympek;)
    Poziom 20  
    kleszcz10 napisał:
    No też się przymierzam do zamontowania w mojej ramce karty wifi tylko problem jest z jej umiejscowieniem.

szympek;) napisał:
    a co do dysku to kolega tomek 10861 ma rację karta zajmie mniej miejsca a to ważne w tym projekcie

a więc trochę miejsca sie znajdzie
    symndz
    Poziom 16  
    Robewit napisał:
    Dobre wykorzystanie starszego sprzętu, popieram. Może jest to prądożerny sprzęt, ale byle jaka ramka kosztuje 300 PLN. ...więc opłaca się, i jaki wyświetlacz. Jestem na tak.

ale ten laptop fabrycznie ma W2K (tak mowi link autora na samej gorze), uzycie osobnego XP mija sie z celem .. bo ani go kupic legalnie nie mozna .. a resztki ostale po sklepach czy aukcjach stawiaja koszty w nieciekawym swietle

poza tym gratulacje wszystkim, wlasnie grupowo wymysllony zostal iPad na sciane! (z grubsza ale jednak:)

co do funkcji to dodal bym odczytywanie maili .. program TV, paski RSS z wiadomosci itp .. w koncu ile mozna ogladac filmy i obrazki ..
    kleszcz10
    Poziom 11  
    symndz napisał:
    Robewit napisał:
    Dobre wykorzystanie starszego sprzętu, popieram. Może jest to prądożerny sprzęt, ale byle jaka ramka kosztuje 300 PLN. ...więc opłaca się, i jaki wyświetlacz. Jestem na tak.

ale ten laptop fabrycznie ma W2K (tak mowi link autora na samej gorze), uzycie osobnego XP mija sie z celem .. bo ani go kupic legalnie nie mozna .. a resztki ostale po sklepach czy aukcjach stawiaja koszty w nieciekawym swietle

poza tym gratulacje wszystkim, wlasnie grupowo wymysllony zostal iPad na sciane! (z grubsza ale jednak:)

co do funkcji to dodal bym odczytywanie maili .. program TV, paski RSS z wiadomosci itp .. w koncu ile mozna ogladac filmy i obrazki ..

Jak już wcześniej mówiłem w ramce nie ma wystarczająco dużo miejsca aby zmieścić w niej kartę wifi. A win Xp został wybrany tylko dla tego że ma lepsze wspomaganie programowe dla filmów itp.
    dampo21
    Poziom 11  
    Jestem pod wrażeniem jak wykorzystałeś starego lapopta, a niektóre możliwośći dalszej jego modernizacji mnie zaskakują ;)
    Jednak jestem w trakcie nauki pracy z VB 6.0.
    Czy mógłbyś udostępnić "menu" które zrobiłeś ?
    symndz
    Poziom 16  
    kleszcz10 napisał:
    symndz napisał:
    Robewit napisał:

Jak już wcześniej mówiłem w ramce nie ma wystarczająco dużo miejsca aby zmieścić w niej kartę wifi. A win Xp został wybrany tylko dla tego że ma lepsze wspomaganie programowe dla filmów itp.

w XP moze prosciej ale czy lepsze? bardziej chcialem pokazac ze lepiej poszukac dawcy z XP (by nie kupowac ekstra OS) albo jednak linux

zas odnosnie lacznosci to nie przesadzaj :) podlutuj interfejs wlana USB bez obudowy na kabelkach
    tiggerek1982
    Poziom 15  
    witam. co do systemu jest to stary poczciwy Windows Me.
    dlaczego on? otóż po instalacji nie musiałem szukać żadnych dodatkowych sterowników a instalacja na nim XP czy czegoś pochodnego było by uśmierceniem go.
    co do laptopa , jest to stary poczciwy IBM 2645 .

A jeśli chodzi o wifi , na pewno znajdziesz miejsce na niego. a jesli nawet nie w środku, to i tak masz jakiś przewód zasilający do niego. wypuścić estetycznie 2 przewody. kto powiedział że wifi musi byc w środku (lub LAN).

a apropo legalności. jest to sprawa indywidualna , nie ma sensu o tym przypominać prawie co post. jeśli ktoś robi samemu ramkę zamiast zapłacić 200zl za gotowca to pytanie typu "czy system oryginalny ?" mija się z celem i nic nie wnosi.
    Czasami oczywiście na alledrogo są lapki z naklejkami licencyjnymi .

pozdrawiam :)
    tomek10861
    Poziom 27  
    Witam koledzy, specjalnie kupiłem do tego celu laptopa (IBM 600) i mam parę pytań do autora. Jak rozwiązałeś problem z błędem po odłączeniu klawiatury? U mnie na odłączonej wywala error. Poza tym mam pytanie, jaki system polecacie na Pentium II 233MHz, i 96MB ramu. Dysku nie ma najlepiej live cd (narazie chodzi na nim DSL zajmuje zaledwie 15MB ramu!).
    Pozdrawiam tomek10861
    PS. Niema kto do sprzedania dysku od laptopa z interfejsem IDE, najlepiej poniżej 10GB, w razie co pisać na pw. :D
    pablo_belchatow
    Poziom 15  
    Spróbuj w BIOSie wyłaczyc raportowanie błędów, będzie to coś w stylu halt on error czy podobnego
    kitor
    Poziom 34  
    Cóż, prawdziwy IBM ;-)

Dell XPi CD odpala bez klawiatury i myszy, ale nie rusza jak odepnie się CD i flopa...
    Camill
    Poziom 9  
    Bardzo dobra konstrukcja od dawna mam zamiar zrobić coś podobnego tylko ze ja zamiast drewna chce użyć pleksi i mam problem z wyborem systemu operacyjnego może któryś kolega z forum mógłby mi doradzić jaki wybrać był bym bardzo wdzięczny pozdrawiam
    HonestStanley
    Poziom 9  
    Witam wszystkich,

w czasie najbliższych wakacji planuje wyciągnąć z mojego bardzo starego laptopa HP Compaq 6710s w którym mi się spaliła płyta gł, wyświetlacz i zbudować na tej podstawie ramkę multimedialną.
    https://www.ifixit.com/Guide/HP+Compaq+6710b+Screen+Replacement/41540
    znalazłem na ebay kontroler do wyświetlacza:
    http://www.ebay.com/itm/LCD-Controller-Board-...Laptop-LCD-to-a-Desktop-Monitor-/110907056867

ale kolega doradził mi żeby szukać kontrolera z HDMI i podłączyć go do Raspberry Pi Zero bo jest płaskie i najmniej prądożerne.
    Dodatkowo, kontroler powinien mieć wyjście 5V (np.: na pilota, żeby zasilić z niego Raspberry i mieć tylko 1 kabel zasilający)

Jeżeli chodzi o ramkę to nie mam drukarki 3D więc chyba dobrym pomysłem będzie wycieczka do sklepu ramkarskiego?

Czy ktoś robił podobny projekt z wykorzystaniem Raspberry Pi + kontroler z HDMI do wyświetlacza?

Z góry dziękuje za pomoc!

Pozdrawiam,
    remzibi
    Poziom 24  
    HonestStanley napisał:
    ...
    Czy ktoś robił podobny projekt z wykorzystaniem Raspberry Pi + kontroler z HDMI do wyświetlacza?
    ....

Tu masz cala masę takich projektów
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2859840.html
    Andsa
    Poziom 10  
    Świetny pomysł na wykorzystanie starego lapka.
    Dla osób które kombinują z systemami operacyjnymi poczytajcie o openelec. To nic innego jak system domowego centrum rozrywki oparte o kodi. Ma mnóstwo możliwości, niewielkie wymaganie i jest prosty w obsłudze, a co najważniejsze obsługuje pilota. Openelec może służyć również jako serwer DLNA.
    Revenge
    Poziom 11  
    Cześć,

Mam podobnego laptopa - HP Compaq 6710s, chciałem znaleźć kontroler do wyświetlacza, rozkręciłem ekran:
    Nowe życie laptopa - Ramka MultimedialnaNowe życie laptopa - Ramka Multimedialna

ale nie widzę żadnego numery seryjnego albo modelu po którym mógłbym szukać.
    Czy mógłby ktoś proszę pomóc?
    remzibi
    Poziom 24  
    Revenge napisał:
    ....
    ale nie widzę żadnego numery seryjnego albo modelu po którym mógłbym szukać.
    Czy mógłby ktoś proszę pomóc?

Odklej to czarne z tyłu i będą numery.