Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic Smart Home
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Serwer w domu, jak zbudować ?

haker999 15 Maj 2010 15:28 4404 3
  • #1 15 Maj 2010 15:28
    haker999
    Poziom 14  

Witam
    Tak jak w temacie, chciałbym postawić serwer w domu, mam internet 10 mb/s od lokalnego dostawcy oraz 5 stanowisk komputerowych, serwer byłby zbudownay ze zwykłego komputera, czy jest możliwośc aby puścić cały ruch przez ten serwer i na nim ustalać poszczególne prędkości dla tych 5 stanowisk, oraz wprowadzać blokade poszczególnych stron, dodatkowo posiadam 2 routery, 1)OvisLink G.DUO DUAL AP oraz 2) zwykły bez wifi z 4 wejściami rj-45, zależy mi na tym aby internet był również przez wifi. Czy jest taka możliwość, jeżeli mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak się do tego krok po kroku zabrać (jaki system, knfiguracja)? Ewentualnie co zmienić, no chyba że pomysł jest całkowicie do bani...
    Serwer w domu, jak zbudować ?

Jeżeli w złym dziale proszę o przeniesienie.

0 3
  • Deimic Smart Home
  • #2 15 Maj 2010 15:40
    Pi0trek121
    Poziom 23  

Jak dla mnie to jest troche głupi monysł... nie lepiej poprowadzic internet (kabel RJ-14) bezposrednio do routera? a pozniej ewentualnie wykozystac jedno wyjscie z routera (RJ-45) do switcha? bądz 2 routery i rozdzielaczem poprowadzic kabel RJ-14 do 2 routerów?

0
  • Deimic Smart Home
  • #3 15 Maj 2010 15:47
    haker999
    Poziom 14  

Heh, aktualnie mam taki układ :
    router-> stanowiska+ AP wszystko podłaczone kablem sieciowym,
    mi chodzi o to abym mógł zarządzać całym ruchem w sieci, a skoro mam wolny jeden komputer posatnowiłem się troche pomęczyć i coś takiego zbudować, widziałem kiedyś u kumpla coś takiego że miał w domu serwer i mógł kierować całym ruchem w domu, ograniczenia stron, przepustowość, podgląd adresów przychodzących oraz wychodzących, niestety niemam jak się skontaktować z tym kolegą ponieważ się przeprowadził.

A i nierozumiem dlaczego RJ-14 ? ja niemam takeigo wejścia w routerze, od dostawcy mam podciągnięty kabel sieciowy.

0
  • #4 15 Maj 2010 16:00
    Pi0trek121
    Poziom 23  

Niektóre routery mają taką możliwość kontrolowania, ustawiania prędkości na dany kanał i podglądania kto co wysyła i odbiera, lecz taki sprzęt trochę kosztuje, mój kuzyn ma router do którego miał dołączoną aplikacje którą może sterować siecią z poziomu systemu nie potrzebując tworzyć serwera.
    A co do tego RJ-14 to myślałem ze masz internet poprowadzony przez RJ-14 coś jak netia bądź neostrada (sam mam tak).

0