Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niedziałający klakson w Punto 1 97r.

15 Maj 2010 20:11 7015 7
  • Poziom 9  
    Witam mam problem z niedziałającym klaksonem, sam klakson jest sprawny oraz bezpiecznik F13 też. Nie ma napięcia na przewodach dochodzących do klaksonu podczas gdy jest wciśnięty, nie ma także napięcia bezpośrednio przy wciśniętym sygnale kierownicy na jego zaciskach. Związku z czym chciałem sprawdzić czy może przekaźnik sygnału dźwiękowego padł ale nie wiem gdzie go szukać według schematu Punto I '97 r. znajduje się on w skrzynce z bezpiecznikami przy lewych drzwiach od strony kierowcy. Ale go tam nie widzę czy ktoś mógłby pomóc i wskazać jak on wygląda jakie ma oznaczenie i gdzie się znajduje?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 12  
    Sprawdź wszystkie bezpieczniki w skrzynce...
    W Uno jest np. tak zrobiona instalacja, że zamiast przekaźnika jest zworka... i na klakson idzie stały "+" z bezpiecznika od wentylatora chłodnicy, a wyzwalanie na kole kierownicy jest minusem...
    Nie wiem czy w jakiejkolwiek wersji występował przekaźnik... ale my zakładamy do Uno przekaźniki na klakson przy wymianie na mocniejszy... i wtedy bezpiecznik od klaksonu jest tym od klaksonu... bo styki w "klawiszu" na kierownicy lubią się wypalać.
  • Poziom 9  
    Hej a mógłbyś podać jaki przekaźnik montujecie chętnie taki zamontuje.
    Jeszcze mam inny problem mianowicie nie ma także napięcia na tylnej wycieraczce, a jak przekręcam rączkę od załączania wycieraczek aby włączyła się tylna wycieraczka to włączają się przednie wycieraczki, tylna w ogóle nie działa (silnik sprawny, bezpiecznik też). Podejrzewam że ktoś grzebał przy elektryce bo jak to możliwe żeby po przekręceniu rączki na tylną wycieraczkę działały przednie. Zastanawiam się jak również ugryźć ten problem, i tak myślę czy nie wyprowadzić z tylnej wycieraczki przewodów zasilających i wpiąć się np. pod zapalniczkę a wycieraczkę uruchamiałbym przyciskiem 0-1 zamontowanym gdzieś w tablicy rozdzielczej akurat tam jest wolne miejsce na jeden przełącznik gdzie znajduje się włączanie ogrzewania szyby tylnej.
  • Relpol przekaźniki
  • Moderator Samochody
    Sprawdź taśmę łączącą kierownicę z zespołem przełączników na kolumnie (na niej też jest podłączona poduszka kierowcy).
  • Poziom 9  
    Auto nie posiada poduszki
  • Poziom 2  
    miałem taką samą sytuacje co prawda auto miało poduszkę ale to nie ma znaczenia klaksonu też nie miałem a powodem była przerwana taśma pod kierownicą można polutować samemu ( w zależności od tego gdzie jest przerwa) koszt używanej taśmy to około 50 zł
  • Poziom 9  
    A wiesz jak może dostać się do tej taśmy?
  • Poziom 24  
    Musisz zdjąć kierownice.