Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tur- 50 Sx1000 z 1976 r. brak lewych obrotów wrzeciona

15 Maj 2010 20:19 2468 6
  • Poziom 2  
    Witam poszukuje schematu elektrycznego do tokarki tur- 50 Sx1000 z 1976 nie mam lewych obrotów wrzeciona z góry wielkie dzięki
  • Poziom 21  
    Miałem ten sam problem w swojej tuc 40 , przyczyną był mikrowyłacznik zamiany faz silnika.
  • Specjalista elektryk
    kluty napisał:
    ... nie mam lewych obrotów wrzeciona ...

To klasyczny układ sterowania "lewo-prawo" na stycznikach. Jeżeli stycznik od lewych obrotów działa a silnik nie kręci, to wiesz gdzie szukać, jeżeli stycznik nie "klapie" to szukasz w sterowaniu tego stycznika :D
  • Poziom 2  
    Prawe obroty działają bez problemu stycznik od sterowania klika tylko podczas wlaczenia glownego a pozniej to nic a jak powinno byc prawidłowo??????? Pomożcie!!!!!!!!!
  • Poziom 21  
    Są dwa styczniki , jeden od obrotów prawych i ten działa , drugi od lewych , a ten jak piszesz nie , to wina musi być po stronie mikrowyłącznika który przełącza napięcie na drugi stycznik . Musi być gdzieś na dźwigni włączania obrotów , u mnie był na końcu wałka (łoża) , pod metalową pokrywą.
  • Poziom 17  
    sprawdź szczotki w reduktorze (odkręć osłonę u dołu maszyny ,od strony
    suportu są tam dwie szczotki prawa od lewych obrotów)
    najpierw sprawdź napięcie 24V ,jeśli jest to za krótka jest szczotka lub uszkodzone elektrosprzęgło
  • Poziom 2  
    szczotki są ok bo gdy przełożyłem przewody od świecy lewe obroty były więc pewnie chodzi tu o stycznik jutro mam zamiar podjechac i pogrzebac troszeczke dzieki serdeczne za podpowiedzi