Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[scenik 2.0] wysokie obroty biegu ja這wego

kamil-bucko 15 May 2010 21:25 3009 4
    kamil-bucko
    Level 16  
    Witam od nie dawna mam problem z reno megane scenik 2.0 98r, + lpg, polegaj帷y na trzymaniu silnik w zakresie obrotowym od 1200-2500, obroty oczywiscie wachluj lecz nie zawsze. czasem trzymaj si jednej granicy np 2000. (objawy sa takie same na LPG jak i benzynie)
    Pr鏏owa貫m czy軼ic benzyn zaw鏎 regulacyjny powietrza biegu ja這wego niestety bez efektu.
    Jedyn dziwn rzecz jaka zauwa篡貫m jest to ze je瞠li zatkam dop造w powietrza do zaworu regulacyjnego powietrza obroty spadaj do 700 i sie tak trzymaj... silnik wtedy pracuje bez zarzutu ale jedynie na rozgrzanym silniku tak jest bo je瞠li temp spadnie to obroty s zbyt ma貫 i silnik nie ma obrot闚, wtedy ga郾ie.

pom騜cie drodzy forumowicze ...
    User removed account
    User removed account  
    kamil-bucko
    Level 16  
    no w陰snie czujnik temp. podaje ciagle temp. 118 stopni C nie zaleznie czy silnik zimny czy nie. jednak owy czujnik wymienia貫m i bez efektu nadal to samo :( moze wczesniej by z造 czujnik wsadzony i teraz i ja zly zainstalowa貫m?
    dodam ze wczesniej by這 wszystko ok tylko teraz by豉 zmieniana g這wica przez kilka dni wszystko by這 jak nalerzy ( nawet gdy czujnik pokazywal 118 stopni) potem nagle zaczely sie dziac anomalie z tymi obrotami...
    kamil-bucko
    Level 16  
    wymiana czujnika nic nie da豉 niestety (obroty spad造 tylko do 1200)... ale stary i tak okazal sie walni皻y.
    jeszcze jakies pomys造 co to moze by?
    snozer
    Level 17  
    Nie wiem jak w 2.0 ale u mnie nie w 1.6 uszczelki pod kolektorem dolotowym pu軼i造 a jak wzi掖em uszczelk od przepustnicy to si skruszy豉 w r瘯ach. Stan uszczelek sprawdza si sprayem np do czyszczenia 鈍iec przy w陰czonym silniku. Je郵i pry郾iesz na przepustnice lub wok馧 uszczelek a samoch鏚 przyga郾ie lub zga郾ie. No to mo瞠sz wymienia. Zestaw 5 oryginalnych uszczelek pod kolektor + do przepustnicy kosztowa這 mnie ze 100z w renault