Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prosze o radę, jaką kamerę kupić do 2000zł ?

posek 15 May 2010 22:49 3709 3
    posek
    Level 13  
    Witam wszystkich.
    Nie wiem czy dobrze trafiłem z tematem , ale chcę kupić kamerę cyfrową do 2000zł, najlepiej gdy by to była kamera nagrywająca Full HD , jak w ogóle wygląda taki obraz z tej kamery, czy nie lepiej kupić normalną ?

Czy jest to prawdziwy obraz Full Hd wysokiej rozdzielczości czy cyfrowo powiększany ?

która firma oferuje lepszy obraz ? oraz dobrą stabilizacje?

Zastanawiam się miedzy wyborem kamery na kartą pamięci i z wbudowanym dyskiem HDD ?, może lepiej wybrać z dyskiem HDD z możliwością nagrywania na zew pamięć ?

Zauważyłem że większość kamer Full HD posiada zoom 10x :/ trochę za mało jak dla mnie, przydała by się minimum z 30x optycznym zoomem ?

W jakim formacie nagrywają takie kamery Full HD ? mam puszkę Novatron Iamm NTR83 mam nadzieje ze przeczyta ten format

Chciałbym aby taka kamera posiadała również podczerwień lub oświetlenie tzw Diodia LED

W której kamerze są tańsze baterie i mają dłuższy czas działania podczas użytkowania kamery

Posiadam aktualnie kamerę na płytki DVD ze SONY i nie narzekam na tą firmę, ale może polecacie coś innego ?

Ale ma już 3 lata i rodzicom za bardzo nie pasuje wymiana płytek :P

Czekam na wasze porady . Pozdrawiam

ps: dla moderatora (mam nadzieje że powyższa wypowiedz nie zawiera teraz błędów ort.) niestety nie wszyscy są Magistrami
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    blady2000
    Level 12  
    Ja od pół roku szukam kamery do 2000zł. i właśnie się ukazała tylko teraz niestety nie mam na nią kasy.
    Jest nią Sony HDR-CX155 lub HDR-CX115, różnica miedzy nimi to wbudowana pamięć SDHC co rekompensuje te 200zł różnicy na korzyść cx155.
    Jeśli chodzi o nośnik to na twoim miejscu zdecydowałbym się na karty pamięci, możesz zawsze dokupić taką kartę i nie jest ona droga.
    Nie polecam twardych dysków gdyż są one wrażliwe na wszelkiego rodzaje wstrząsy kamery.
    Kamera jest wyposażona w 25x zoom optyczny (tylko ten jest istotny), co powino tobie w zupełności wystarczyć.
    Pamiętaj, że im wyższy zoom tym z reguły gorsza optyka.
    W nowych kamerach Sony z tego niskiego segmentu cenowego zostało znacznie poprawione nagrywanie przy słabym oświetleniu dzięki przetwornikowi ExmorX, który był wcześniej stosowany tylko w droższych modelach.
    Te modele które podałem to nowa seria sony na 2010, panasonic cały czas buja się ze swoimi starymi sd10 i sd20 które według mnie odbiegają od nowej serii soniaczy. Może warto poczekać na nowe panasoniki.
    posek
    Level 13  
    I bardzo dobrze mi doradziles :) , kupilem tydzien temu SONY HDR CX155E 16Gb Pamieci, bardzo fajna kamerka malutka i podreczna, czas filmowania, mnie troche zdziwił ponieważ po sformatowaniu baterii pisze 150 minut i tyle wytrzymala, ale to nie koniec, po wyladowaniu baterii czyli gdy wyswietla sie ikonka zmien baterie, moglem kamerowac w HD jeszcze przez okolo 20 minut , wiec daje nam to nie cale 3 godziny dzialania na bateriach, Czas filmowania na wew pamieci 16 gb w trybie HD - 232 minuty, dla mnie to dużo , bylem w Turcji i nagrywalem na poprzedniej kamerce na plytki DVD max poltorej godziny

Jest bardzo malutka jak wspominalem , jej wadą jest to że może być troche kłopotliwa dla ludzi mających duże dłonie, aby wcisnąć przycisk nagrywania , należy uzyć 2 reki, ale dla mnie to ni problem , jej rozmiary są bardzo idealne, można ją włożyc do torepki kieszeni itp.

Obraz jak żyleta, polecam tą kamerke, może jest troche droga bo kosztowala mnie 1900 ale z biegiem czasu cena bedzie spadac